Портрет коханки Пікассо продали за 22 мільйони

Копирайт изображения bbc

Маловідому роботу Пабло Пікассо продали за 22 мільйони доларів на аукціоні Christie's у Лондоні. Ціна за твір відомого художника перевершила сподівання.

Портрет коханки, який називається "Спляча дівчина" (Jeune Fille Endormie), іспанський митець написав 1935 року.

Раніше витвір мистецтва подарували Австралійському університету в Сіднеї, за умови, що гроші отримані від продажу, спрямують на наукові дослідження.

Джованна Бертаццоні, директор з імпресіонізму та сучасного мистецтва аукціону Christie's в Лондоні зазначила, що аукціонний дім радий представити "не картину, а справжній скарб".

Пікассо часто малював Марію-Терезу Вальтер, зокрема у своїх відомих роботах.

Пара зустрілася у 1927 році, коли художнику було 45, а дівчині 17. Вони жили разом у його заміському будинку в Буажелу. Саме там він створив низку своїх шедеврів.

Інший портрет Вальтер авторства Пікассо "Оголена, зелене листя й бюст" минулого року продали за рекордну ціну 106,5 мільйонів доларів.

Доктор Майкл Спенсер з австралійського університету сказав, що це "дуже щедрий далекоглядний подарунок", який вони отримали від анонімного спонсора.

"Ми дуже вдячні за неймовірну щедрість і вражені результатом аукціону", - сказав Майкл Спенсер, додавши, що гроші спрямують на наукові дослідження проблем ожиріння, діабету та серцево-судинних захворювань.

Новини на цю ж тему