ЄС – Греції: другого шансу не буде

Лідери країн Європейського Союзу другий день поспіль проводять зустріч у Брюсселі, обговорюючи ситуацію в Греції. Афіни вже попередили: для тієї країни не існує "плану Б" порятунку від боргової кризи.

Копирайт изображения AP
Image caption Євросоюз готовий допомогти Греції, але вимагає від неї подальших скорочень витрат

У четвер Грецію попередили, що єдиний спосіб уникнути банкрутства – це продовжити скорочення витрат, що дозволить тій країні і надалі отримувати гроші від Європейського Союзу та Міжнародного валютного фонду.

Грецький парламент готується наступного тижня голосувати щодо плану скорочень державних витрат. Канцлер Німеччини Ангела Меркель закликала грецьку опозицію підтримати той план.

Проти скорочення державних витрат також активно виступають профспілки і чимало греків. Незгодні із планами уряду влаштовують протести в Афінах, а профспілки днями провели загальнонаціональний страйк.

Як розповідає кореспондент Бі-Бі-Сі, поки що незрозуміло, чи готові будуть протестувальники погодитися на скорочення, щоби уникнути дефолту.

Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу сказав, що з боку держав членів ЄС існує реальна воля зробити все, щоби допомогти Греції. Але перш, ніж та країна отримає наступний транш позики, треба ухвалити програму скорочень.

Як припускають оглядачі, без цього на країну чекає дефолт вже у середині липня.

Втім, серед економістів є й такі, хто каже, що Греції в будь-якому випадку буде важко уникнути дефолту в майбутньому.

Нестабільність у Греції ставить під загрозу економічну ситуацію в усій єврозоні та навіть за її межами.

Копирайт изображения BBC World Service