На чолі Європейського банку буде італієць

Новим головою Європейського центрального банку буде 63-річний італійський банкір Маріо Драґі. Його кандидатуру підтримали на саміті у Брюсселі лідери країн Євросоюзу.

Маріо Драґі, нинішній голова Центрального банку Італії, почне виконувати нові обов'язки 1 листопада 2011 року і керуватиме банком єврозони протягом 8 років. Він замінить француза Жан-Клода Тріше, термін якого на посаді завершується у жовтні.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Маріо Драґі замінить на посаді голови Європейського центробанку Жана-Клода Тріше

Драґі був єдиним кандидатом на престижну посаду. Його затвердженню передувала полеміка, чи слід доручати таку відповідальну місію представникові середземноморської країни зі слабкою економікою. Та згодом Маріо Драґі підтримали Франція і Німеччина, а це вже гарантувало італійцю успіх.

В Італії, представники якої рідко обіймають керівні посади в ЄС, призначення сприйняли дуже позитивно.

Пан Драґі завоював авторитет шанованого і порядного економіста не тільки серед європейських, а й серед американських фінансистів. Його характеризують як людину ерудовану, зі спокійним характером, котра чемно відстоює власні незалежні погляди і досконало володіє банківською інформацією.

"Супер Маріо"

Новий "Містер євро" — досвідчений фінансит, а своє життєве кредо формулює так: не слід гаяти часу на балачки й компроміси, коли є тільки одне рішення.

Одружений, батько двох дітей , але на відміну від італійських політиків, своє приватне життя він не афішує. У Лондоні у європейському відділенні американського інвестиційного банку Goldman Sachs, де Маріо Драґі кілька років працював директором, його охрестили "Супер Маріо".

Найсерйознішим викликом нового банкіра єврозони, безумовно, буде подолання кризи євро та грецькі боргові проблеми. Драґі виступає проти реструктуризації державного боргу Греції.

Напередодні у листі до Європарламенту пан Драґі оголосив, що на посаді голови ЄЦБ відстоюватиме три принципи: довіра до стабілізації цін, незалежна діяльнісь Банку у зміцненні євро і здоровий прагматизм щодо розвитку економічного і фінансового секторів єврозони.

За словами Маріо Драґі, він не змінюватиме монетарної політики єврозони, яка існує останні 12 років. Іншими словами, італієць продовжуватиме політику свого попередника француза Тріше.

Італійський банкір підтримує також ідею сильного американського долара, що, на його думку, позитивно впливає не лише на США, а й на глобальну економіку.