Останнє поновлення: П'ятниця, 24 червень, 2011 p., 12:21 GMT 15:21 за Києвом

Тейшейра: умови в суді над Тимошенко нелюдські

У п'ятницю Печерський суд у Києві розпочав попередній розгляд справи за обвинуваченнями Юлії Тимошенко у незаконному підписанні газових угод 2009 року.

У вас немає необхідної версії Флешплеєра

Вибрати інший медіа-плеєр

Тисячі прихильників Тимошенко, які прибули з багатьох регіонів, оточили вхід на територію біля приміщення суду. Водночас сотні представників МВС ще з ночі заблокували вхід до суду, використовуючи залізні паркани.

Надворі неподалік стоять багато автобусів із бійцями міліцейського загону спецпризначення Беркут. Під стінами суду також зібралися противники Тимошенко, які намагалися заглушити її виступ у перерві засідання, вмикаючи пісні типу "шансон".

Прихильники Тимошенко влаштували стихійний мітинг, закликаючи до справедливого суду і повалення влади Віктора Януковича.

Зал суду зранку був забитий учасниками процесу, журналістами, депутатами парламенту, дипломатами і, як стверджує опозиція, десятками невідомих людей в однаковій уніформі, які потрапили туди ще задовго до початку процесу.

Я не можу давати політичну оцінку цій справі, але умови, в яких відбувається суд, є нелюдські

Жозе Мануель Пінту Тейшейра, голова представництва ЄС в Україні

Як розповідає кореспондент Бі-Бі-Сі, в невеликій залі, куди важко було протиснутись, було нічим дихати від спеки, а сорочки чоловіків і сукні жінок після деякого часу від початку засідання можна було викручувати.

Адвокат Тимошенко Сергій Власенко запропонував оголосити перерву, аби поїхати додому і перевдягти сорочки.

Про негуманні умови проведення процесу заявив Бі-Бі-Сі і голова представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра, який прибув до суду, водночас нагадавши, що ЄС пильно стежитиме за його проведенням.

Тимошенко

Юлія Тимошенко перехрестилася: залишилося покладатися на Всевишнього?

"Ми приділяємо серйозну увагу цій справі. 2009 року Європа мала проблеми з отриманням газу. І Юлія Тимошенко як прем'єр знайшла вирішення, яке дозволило відновити постачання газу до ЄС. Ми добре пам'ятаємо, яка роль була відіграна, і будемо стежити за процесом. Я не можу давати політичну оцінку цій справі, але умови, в яких відбувається суд, є нелюдські", - каже посол Тейшейра.

Сама Юлія Тимошенко, яка приїхала на суд, назвала процес політичним судилищем.

"Сьогодні починається справжнє судилище, яке замовлене, організоване і забезпечене Януковичем",- сказала Юлія Тимошенко, попередивши, що нинішній процес є персональною розправою з нею як з головним опонентом влади.

Час від часу на території біля суду з'являються представники Партії регіонів, які вступають в різке, на грані фолу, протистояння з прихильниками Тимошенко. Олег Калашников, який два роки тому "прославився" побиттям журналістів каналу СТБ, заявив, що його організації -Загальновійськовій спілці України – не дають проводити акцію на підтримку звинувачень проти екс-прем‘єра.

Сьогодні починається справжнє судилище, яке замовлене, організоване і забезпечене Януковичем. Це є персональною розправою зі мною

Юлія Тимошенко

А регіоналка Інна Богословська переконувала, що БЮТ намагається тиснути на суд своїми прихильниками, кажучи, що тим самим пані Тимошенко боїться об‘єктивного суду.

"Сьогоднішні акції протесту, імітація народної підтримки є спробами ввести в оману країну. Міжнародні аудитори підтвердили зловживання уряду Тимошенко",- каже Богословська.

Тим часом адвокат Тимошенко Сергій Власенко сказав Бі-Бі-Сі, що засідання суду, попри заяви Генпрокуратури, не є відкритим, і що важко очікувати від нього справедливого рішення.

"Так, як розслідувалася справа, як передавалася до суду, – це скоріше сумна пародія на кримінальний процес. Ми не очікуємо справедливості від нього. Ми пройшли деякі процесуальні моменти. Ми бачили порожні очі суддів, які дивилися не в матеріали справи, а крізь тебе",- каже Сергій Власенко.

Суд відмовив у задоволенні клопотання Тимошенко про відвід судді Родіона Кірєєва, який головує на процесі. Опозиція нагадує, що суддю було переведено до Печерського суду Указом президента лише на п'ять років, що, мовляв, дає підстави говорити, що його "тримають на гачку". Сам суддя заперечує свій зв'язок з Адміністрацією президента.

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS