Китайський дисидент на волі

Копирайт изображения AP

Відомий китайський дисидент Ху Цзя вийшов із в'язниці та зміг зустрітися зі своєю сім'єю, розповідає його дружина.

Він відсидів у тюрмі три з половиною роки за "підбурювання до підриву державного устрою". Його термін ув'язнення закінчився в неділю.

Його дружина Цзвен Цзінян написала на своїй сторінці соціальної мережі Twitter, що вони нарешті дочекалися його звільнення.

"У нас все чудово, ми щасливі. Треба трохи відпочити. Дякую всім", - написала вона.

Пізніше Ху Цзя сказав інформаційній агенції Reuters, що вони не хочуть давати інтерв'ю, щоб " не спровокувати проблеми".

37-літній дисидент активно виступав на захист навколишнього середовища і боротьбу зі СНІДом. У своїх публікаціях він критикував китайську владу за недотримання прав людини перед Олімпіадою у Пекіні.

У 2008 році правозахисник отримав премію Сахарова. Китайська влада розкритикувала рішення Європарламенту про присудження йому премії, називаючи це втручанням у внутрішні справи країни.

У 2010 році його називали серед претендентів Нобелівською премії миру. Але тоді її отримав інший китайський активіст Лю Сяобо, який зараз відбуває термін у в'язниці, 2009 року його засудили до 11 років ув'язнення за "підбурювання до повалення державної влади".

Оглядачі твердять, що Китай намагається недопустити повторення арабського сценарію, де відразу у кількох країнах в результаті масових протестів змінилася влада.

З лютого в Китаї затримували і допитували дисидентів, або обмежували можливості висловлювати свої думки тим правозахисникам, які відбули покарання.

Цього тижня влада звільнила китайського художника і правозахисника Ай Вейвея після того, як він "відсидів" понад два місяці. Тепер йому заборонили навіть користуватися власним аккаунтом соціальної мережі Twitter.

Адвокати та правозахисники стурбовані такими обмеженнями. Дружина звільненого у неділю правозахисника також не виключила, що подібні обмеження можуть стосуватися і Ху Цзя.

Новини на цю ж тему