В Афганістані використали дитину-смертника

Діти в Афганістані стають жертвами бойових дій повстанців Копирайт изображения AFP
Image caption Діти в Афганістані часто стають жертвами бойових дій і терористичних нападів

Восьмирічна дівчинка загинула в Афганістані внаслідок вибуху бомби, яку вона принесла до поліцейської машини за вказівкою повстанців.

Міністерство внутрішніх справ країни заявило, що повстанці дали дівчинці пакет і відправили її до поліцейського автомобіля, після чого скерували вибух дистанційним управлінням. Ніхто окрім дитини в результати вибуху не загинув.

Трагедія сталася на півдні країни, у провінції Урузган. Кореспонденти кажуть, що це дуже віддалений район, тому вони не мали змоги перевірити інформацію безпосередньо на місці.

Водночас, повідомляють, що інцидент стався на наступний день після того, як на лікарню на сході країни було здійснено напад, в результаті якого загинуло щонайменше 38 людей і десятки - отримали поранення. Серед жертв - літні люди, вагітні жінки та діти.

Міністерство внутрішніх справ назвало інцидент в Урузгані "злочинним і ганебним". Дівчинці казали, що з нею нічого не станеться і саме тому, швидше за все, вона довірливо понесла валізу із вибухівкою до поліцейських.

За словами кореспондентів, є повідомлення про те, що повстанці останнім часом залучають до здійснення терористичних актів жінок і хлопчиків.

Однак таліби факт вербування дітей заперечують.