У криниці на Буковині - гаряча вода

У Чернівецькій області з однієї із криниць у Вижницькому районі вже третій тиждень місцеві жителі беруть лише гарячу воду.

Image caption В'ячеслав Нікітін тепер не має проблем із гарячою водою у господарстві

Аномальне явище виявив на своєму подвір’ї головний санітарний лікар Вижницького району В’ячеслав Нікітін і не на жарт злякався, адже фахівці стверджують, що це може бути передвісником землетрусу.

Зазвичай, коли господар кожного вечора поливав город і садок водою з криниці, то від холодного шлангу у нього аж німіли руки. Але одного разу звичне явище десь зникло.

"Вода у мене холоднюча завжди, а то тепла така стала. Я спершу не дуже помітив, а потім в суботу заміряв, а вода 40-42 градуси. А в неділю кинув шланг у кювет – думаю, нехай стече. А вода тече, тече, тече і стає все гарячішою – 50, 55 градусів", - говорить В’ячеслав Нікітін.

Найперше, що зробив чоловік- побіг до сусідів, думаючи, що і в іншій криниці через спеку вода стала гарячіша.

Image caption Температура води у криниці зростала до 50 градусів

"Прийшов до нас і питає, чи у нас в криниці вода нагрілась? Ми пішли подивились – холодна, а в нього гаряча. А я йому й кажу: то добре, для бані не треба гріти", - розповідає сусідка.

Селом ширилися чутки, що ніби-то гаряча вода може бути передвісником землетрусу. Але екологи це спростовують.

Юрій Масікевич каже, що час від часу термальні джерела з’являються у Карпатах.

"Є багато термальних джерел у Карпатах, але поява теплої води в нашому регіоні свідчить про те, що земна кора тут вже не така потужна. Це вплив розплавленої магми, яка нагріла воду. Це абсолютно не обов’язково, що поява термальних джерел супроводжуватиметься землетрусами чи іншими катаклізмами", - каже еколог.

Через три тижні вода у криниці Нікітіних почала поступово охолоджуватися.