Китай готовий позичати Європі

Китай міг би надати кредити країнам Європи, що мають труднощі із виплатою своїх боргів. Про це заявив китайський прем’єр Вень Цзябао під час візиту до Британії.

Копирайт изображения Getty
Image caption Китайському прем’єрові є з чого радіти - одна із провідних британських автомобілебудівних компаній, що випускала "Морріси", "Остіни" та "Ровери", нині належить Шанхайській автомобільній корпорації

Заява голови Державної Ради КНР пролунала у час, коли у парламенті Греції триває обговорення антикризових заходів, які є умовою надання ції країні чергової порції міжнародної фінансової допомоги від МВФ та ЄС на суму у 12 мільярдів євро.

Побоювання щодо неспроможності Греції обслуговувати свої борги та прогнози щодо можливого дефолту країни підривають фінансову стабільність цілої Європи і серйозно загрожують спільній європейській валюті - євро.

Китай шукає великі інвестиційні проекти в Європі

За підсумками минулого року Китай вийшов на друге місце у світі за обсягами економіки, поступившись лише США і випередивши Японію. Валютні резерви цієї країни, що перевищують 3 трильйони доларів, є найбільшими у світі. Утім, Китаю поки що не вдається знайти гідне застосування цим коштам, оскільки участь КНР як великого інвестора у багатьох випадках блокується з боку США, хоча саме Китай є найбільшим власником американських державних облігацій.

Поки що Китай має змогу інвестувати переважно у азійські та африканські країни. Одним із таких найбільших інвестиційних проектів була участь китайських банків і компаній у розробці енергоносіїв у Лівії. Тепер доля цих інвестицій виглядає досить непевно.

Тиждень тому президент КНР Ху Цзіньтау відвідав Казахстан, Росію та Україну. Якщо у Казахстані та Росії йшлося про можливість постачання енергоносіїв до Китаю, то в Україні - про китайські інвестиції в українську економіку, і, зокрема, у авіабудування, космічну галузь, транспорт, АПК. Подробиці тут

Китай хоче більше товарів із Британії

Під час візиту китайського прем’єра до Великії Британії очікується підписання угод на загальну суму мільярд фунтів стерлінгів. При цьому, як вже заявив Вень Цзябао, Китай хотів би купувати більше британських товарів. Цю заяву вже активно коментує британська преса, адже вона лунає досить ексцентрично на тлі мільйонів товарів "Made in China", що продаються у Британії так само, як і у всьому світі.

Ці заяви, фактично, другої особи Китаю можуть свідчити про спроби через інвестиції долучитися до виробництва відомих світових брендів та передових технологій не тільки у Британії, але й загалом у Європі - вважають оглядачі. Непрямим підтвердженням цього може бути географія британського візиту Вень Цзябао - спочатку до Бермінгема на завод MG auto, потім до Стратфорда-на-Ейвоні (китайський прем’єр - великий шанувальник Шекспіра), і лише після цього - на Даунінг-стріт,10 на зустріч із британським прем’єром.