Мільярдер очолив партію. На вибори - поруч із владою?

Міхаїл Прохоров, російський мільярдер
Image caption Міхаїл Прохоров обіцяє увійти у парламент і домогтися зміни моделі управління Росією

Один із найбагатших росіян, мільярдер Міхаїл Прохоров очолив партію "Правое дело" і має намір увійти до Державної думи.

Міхаїл Прохоров є президентом групи "Онексим", яка володіє, зокрема, компанією "Норильський нікель", нафтовою компанією "СИДАНКО" та низкою інших підприємств. Він також є власником американського баскетбольного клубу "Нью-Джерсі Нетс".

Активи 46-річного Прохорова Forbes оцінив у 2011 році у 18 мільярдів доларів.

Міхаїл Прохоров заявив, що готовий залишити бізнес і зосередитися на політиці у разі, як партія "Правое дело" увійде до Державної думи. В інтерв'ю Бі-Бі-Сі після з'їзду у минулі вихідні він заявив, що очікує, що партія набере від 7 до 15 відсотків голосів виборців.

"Не секрет, що партія сьогодні не популярна, не відома. І за п'ять місяців, що залишилися до виборів, треба здійснити подвиг. Але я завжди люблю бути там, де складно. Якби складнощів не було, то, можливо, такі, як я, і не були б потрібні", - заявив він.

Міхаїла Прохорова вважають лояльним до Кремля, а тому експерти розмірковують над тим, з якою метою успішний мільярдер іде в політику із самостійною політичною силою, а не з "Единой Россией" Дмітрія Медведвєва чи громадським "Народним фронтом" Владіміра Путіна. Подробиці - тут.

І Владімір Путін, і Дмітрій Медведєв позитивно відгукувалися про появу "Правого дела".

Сам Міхаїл Прохоров в ексклюзивному інтерв'ю російській службі Бі-Бі-Сі сказав, що зустрічався із президентом Медведєвим, і у них було багато тем для обговорення. Він також сказав, що його політична сила ставить за мету змінити модель управління Росією.

Експерт російського Центру політичної кон'юктури Павел Салін припускає, що "Правое дело" може виявитися зручним опонентом для влади, "хлопчиком для побиття".

"З одного боку – "Народний фронт" Путіна, розрахований на пенсіонерів, студентів, з іншого – партія "олігархів, що заїлися" на чолі із Прохоровим, який "не віддав борг" суспільству, відомий скандалами у Куршевелі і ось вже два роки просуває людоїдський проект, що ужорсточує Трудовий кодекс", - каже Павел Салін.

Міхаїл Прохоров потрапив на шпальти закордонної преси після того, як його допитувала поліція Ліона за доставку на гірськолижний курорт Куршевель 20 молодих дівчат із Москви. Французька поліція підозрювала його у тому, що це дівчата легкої поведінки для багатих друзів. Сам олігарх стверджував, що привіз їх, бо "любить компанію розумних, красивих і молодих супутниць".

Згодом з'ясувалося, що дівчата – не повії, карну справу було закрито, однак, як писала преса, Прохоров скористався послугами елітного ескорт-бюро.

Міхаїл Прохоров також заявляв, що колишні керівники "ЮКОСа" Михаїл Ходорковський і "Менатеп" Платон Лебедєв не повинні сидіти у в'язниці і заслуговують на умовно-достровове звільнення.

У той же час, минулого тижня міністерство юстиції Росії відмовило у реєстрації опозиційній "Партии народной свободы", лідерами якої є Борис Немцов, Міхаїл Касьянов, Владімір Рижков та Владімір Мілов.