Парламент Греції ухвалив заходи економії

Парламент Греції в середу затвердив план скорочення державних витрат на 28 млрд євро, незважаючи на спротив грецької громадськості.

Копирайт изображения Getty
Image caption Учасники протестів кажуть, що ці заходи лише поглиблять економічну кризу в країні

За нові заходи економії проголосували 155 депутатів із 300, тобто, уряд виграв завдяки чотирьом голосам.

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption ПАСОК має більшість у парламенті Греції

Перед голосуванням до парламенту звернувся прем’єр-міністр Греції. Він наголошував на важливості ухвалення жорстких заходів економії для отримання нового міжнародного кредиту. Інакше Греція не зможе виплатити свої борги.

Грецькі депутати потрапили під потужний міжнародний тиск, бо країна може оголосити дефолт, якщо не зуміє провести реформи та отримати наступний транш, а це, у свою чергу, загрожує масштабною кризою для всієї єврозони.

Голосування супроводжувалося дводенним страйком і сутичками демонстрантів з поліцією. Дивитися схему, яка ілюструє кризу суверенної заборгованості Греції.

У четвер буде нове голосування щодо іншого документу, який деталізує методи впровадження державних скорочень.

Ухвалення цих двох документів необхідно для того, щоб виконати умови Європейського Союзу та Міжнародного валютного фонду задля отримання наступного траншу багатомільярдного кредиту.

Афіни в протестах

Кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що багато людей пішли з мітингу біля парламенту після того, як поліція застосовувала велику кількість сльозогінного газу проти них.

У вівторок масові акції в Афінах вилилися у сутички. Близько 50 людей зазнали поранень, більшість із них – поліцейські.

Напередодні на вулиці Афін відрядили понад 5000 поліцейських. Спершу акції протесту були мирними, але згодом вони переросли у сутички зі службами безпеки.

Сотні демонстрантів з масками на обличчях почали жбурляти каміння та пляшки, поліція у відповідь застосувала сльозогінний газ.

Демонстранти також підпалили кілька будівель.

Сутички сталися також між представниками профспілок та анархістами. Профспілки намагались переконати анархістів залишити головну площу міста, твердячи, що насильство лише шкодить головній меті демонстрацій.

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Антиурядові протести в Греції тривають вже кілька тижнів

Загальнонаціональний страйк призвів до закриття банків, крамниць, більшості державних установ, аеропортів.

В Афінах не працює громадський транспорт, окрім метро, "щоб мешканці міста могли приїхати та взяти участь у протестах", твердять водії метро.

Греція, яка отримує траншами допомогу на 110 мільярдів євро, зараз очікує на чергову позику, яка збільшить борг на 12 мільярдів євро.

Загальний борг країни - 340 мільярдів євро.

Президент Франції Ніколя Саркозі заявив, що французькі банки допоможуть Греції, надавши 30-річну відстрочку на виплату боргів.

План буде розроблено спільними зусиллями уряду та банків.

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Проблеми Греції в цифрах

Новини на цю ж тему