НАТО допомогло відбити атаку в Кабулі

Вертольоти альянсу викликали, щоби завдати удару по бойовиках Талібану, які прорвалися на дах готелю "Інтерконтиненталь" в Кабулі. Той готель атакували бомбісти-смертники та озброєні люди.

Копирайт изображения reuters
Image caption Вертолети НАТО допомогли врятувати мешканців готелю "Інтерконтиненталь" в Кабулі

В результаті нападу загинуло щонайменше семеро цивільних і кілька нападників.

Три бомбісти-смертники підірвали себе, коли входили до готелю, четвертого встигли застрелити до вибуху. Про це повідомили офіційні представники.

Водночас, за словами представника НАТО, пострілами з вертольотів убили двох нападників.

Як повідомляють, до прибуття вертольотів бойовики, озброєні автоматами Калашникова і гранатами, упродовж п'яти годин тривала стрілянина з афганськими силами безпеки.

Рух Талібан взяв на себе відповідальність за напад на готель.

Керівник поліції Кабула сказав Бі-Бі-Сі, що військові увійшли до готелю, і нині всі мешканці перебувають у безпеці. Повідомляють, що дим і вогонь можна було побачити, коли сонце зійшло над Кабулом.

Готель є популярним серед тих, хто приїжджає з країн Заходу.

Один з мешканців готелю сказав, що бойовики атакували готель, коли там почалася вечеря, і в залі було повно людей. Почувши стрілянину, люди почали вистрибувати з вікон.

"Я біг разом зі своїми рідними. Навколо стріляли. В ресторані було багато відвідувачів",- розповідає очевидець.

Інший очевидець розповів Бі-Бі-Сі, що в готелі панує хаос і всім мешканцям наказали не виходити з номерів і зачиняти двері.

За деякими даними, мішенню для нападників могли бути губернатори афганських провінцій, які зібралися в "Інтерконтиненталі" на нараду, присвячену передачі відповідальності за безпеку в країні від Міжнародних сил під керівництвом НАТО до армії і поліції Афганістану.

Держдепартамент США засудив атаку на готель, заявивши, що це продемонструвало повну зневагу терористів до життя людей.

В останні місяці ситуація в Кабулі була порівняно спокійною, хоча в інших регіонах Афганістану після вбивства Осами бін Ладена відзначають збільшення кількості атак талібів.