БЮТ: Суд поспішає посадити Тимошенко за ґрати

Юлія Тимошенко Копирайт изображения reures
Image caption Опозиція каже, що суд "підганяє" справу Тимошенко

Печерський суд Києва переніс засідання у справі екс-прем'єра Юлії Тимошенко на 4 липня. Суддя Родіон Кірєєв сказав, що після отримання копії обвинувального висновку підсудна має три дні для ознайомлення з ним.

Адвокат Тимошенко Сергій Власенко, посилаючись на існування вихідних, заявив, що перенесення слухання всього на три дні є порушенням закону. Адвокат також твердить про повну заангажованість судді.

Між тим, представники провладної Партії регіонів переконані, що процес іде в нормальному руслі, водночас визнаючи, що він занадто політизований.

Член фракції "регіоналів" Василь Горбаль сказав Бі-Бі-Сі, що нинішній судовий процес перетворився на політичне "шоу" з огляду на виступи груп підтримки з обох сторін.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

"Іде процес, як він має іти. Те, що існують громадські організації як "за", так і "проти" – це не додає конструктиву і об'єктивності у розгляді справи. Суддя розуміє, що він несе відповідальність за порушення процесуальних норм і що буде підданий нищівній критиці з боку опозиції".

На думку пана Горбаля, заяви про заангажованість судді Кірєєва – є політичними заявами. Разом з тим "регіонал" уникнув оцінки по суті звинувачень на адресу екс-прем'єра.

Копирайт изображения unian
Image caption Суддя Родіон Кірєєв, який веде процес Тимошенко

Тим часом представники опозиції твердять, що влада "підганяє" процес і намагається швидше "засадити" Тимошенко за ґрати.

Член фракції БЮТ-Батьківщина Сергій Пашинський сказав Бі-Бі-Сі, що, за його даними, "вже у серпні суд збирається винести обвинувальний висновок, і якщо вірити спікерам Партії регіонів, він хоче посадити Юлію Тимошенко за ґрати на 10 років за абсолютно надуманими звинуваченнями".

На думку пана Пашинського, суддя дав Тимошенко мінімальний термін для ознайомлення з обвинувальним висновком і не дав можливості ознайомитися з матеріалами справи іншому адвокату – Титаренку. Це, як вважає представник БЮТ, є грубим порушенням кримінально-процесуального кодексу.

"Суддя однозначно став на сторону обвинувачення і працює в режимі, який підказує прокуратура. Вони "женуть процес".

Разом з тим представник БЮТ твердить, що Європа і США могли б гостріше реагувати на процес над Юлією Тимошенко. Водночас Пашинський підозрює, що міжнародні структури є спонсорами Януковича, оскільки надають українському урядові фінансову підтримку.

БЮТ нагадує, що за минулий рік українська влада отримала від Світового банку і МВФ 10 мільярдів доларів позик.

Напередодні Держдепартамент США висловив занепокоєння з приводу переслідувань лідерів опозиції в Україні, які, на думку Держдепу, мають ознаки політичної мотивації, а також закликав український уряд утриматися від дій, які підривають верховенство права в Україні.

Новини на цю ж тему