Ізраїль звинуватили в саботажі Флотилії свободи

Ірландські активісти звинувачують Ізраїль в саботажі судна "Другої флотилії свободи", яку відправляють до сектору Газа.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Активісти вимагають від Ізраїлю зняти блокаду Ґази

Активісти кампанії "Ірландський корабель до Гази" кажуть, що двигун судна був пошкоджений, поки той стояв у турецьких водах. Минулого тижня у Греції було пошкоджене шведське судно, яке також планувало приєднатися до флотилії.

"Ізраїль повинен відповісти на деякі питання, і саме він є головним підозрюваним у влаштуванні цього професійного та ретельно прорахованого акту саботажу", - заявляють представники кампанії.

Ремонт судна, як повідомляють, потребує багато часу, тож воно не приєднається до флотилії.

Судна планують доправити до Гази гуманітарну допомогу.

Ця територія перебуває в блокаді, запровадженій Ізраїлем, щоби, як він твердить, обмежити постачання зброї угрупованню ХАМАС. Воно прийшло до влади в секторі у 2007 році.

Натомість, низка правозахисників твердить, що в Газі склалася ситуація близька до гуманітарної катастрофи через брак найнеобхіднішого.

Так, ізраїльська правозахисна група Gisha повідомляє, що через блокаду в секторі Газа закриті або працюють лише частково більше 80% фабрик.

Втім, як передає кореспондент Бі-Бі-Сі Джон Доннісон з Рамалли, та територія більше потребує вивезення товарів, аніж ввезення. Через блокаду зупинений практично весь експорт з Гази.

Кореспондент Бі-Бі-Сі нагадує, що торік Ізраїль послабив блокаду під тиском міжнародної спільноти. Це сталося після того, як до Гази відправили подібну флотилію, яку зупинили ізраїльські вояки. Внаслідок тієї операції загинули 9 активістів. Подробиці тут.

Водночас Ізраїль наголошує, що продовжує блокаду, оскільки сектором і надалі керує ХАМАС, який ізраїльтяни вважають терористичною організацією.

Ізраїль не раз заявляв, що планує зупинити міжнародну флотилію, яка вирушає до Гази, оскільки спроба прориву блокади є порушенням закону. Так само порушниками закону Ізраїль вважатиме журналістів, які перебуватимуть на суднах флотилії.

За попередніми даними, до її складу може входити близько десяти суден. На їхньому борту може бути до 300 пропалестинських активістів із багатьох країн світу. Серед тих, хто виявили бажання, є й літні люди, а також 35 журналістів. Такі дані наводять організатори флотилії.

Тим часом один із членів ізраїльського уряду Моше Яаалон каже, що армійські джерела повідомляють, що учасники флотилії готуються атакувати ізраїльських солдатів, коли ті зупинятимуть судна.

Крім того, за його словами, у секторі Газа немає кризи: "тільки цього місяця там мають відкритися два готелі, а наступного тижня відчиниться торговий центр. Ринки – повні, і ніхто не помирає від спраги чи голоду".

Новини на цю ж тему