Парламент Греції далі голосує за економію

Грецький парламент проводить у четвер ще одне голосування щодо програми жорсткої економії, яку необхідно запровадити, аби забезпечити країні подальшу фінансову підтримку.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Жінка прибирає скло в одному з фастфудів поблизу парламенту в Афінах

Новий законопроект визначає, яким чином план економії буде реалізовуватись.

Європейський Союз привітав затвердження парламентом Греції плану жорсткої економії, яке відбулось напередодні й супроводжувалося запеклими протестами. Читати докладніше

ЄС заявив, що цей крок є життєво необхідним відходом від "дуже серйозного сценарію дефолту".

Попри масові протести, президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу і голова Ради ЄС Герман ван Ромпей привітали голосування, яке вони назвали "національно відповідальним" і таким, що відкриває шлях до другого пакету допомоги Греції.

Ангела Меркель, канцлер Німеччини, країни, яка є найбільшим кредитором Греції, сказала, що голосування є "справді гарною новиною", і важливою для стабільності євро в цілому.

Грецькі депутати схвалили вкрай непопулярний пакет скорочення витрат і підвищення податків.

Кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що багато людей пішли з мітингу біля парламенту після того, як поліція застосовувала велику кількість сльозогінного газу проти них.

Сотні демонстрантів з масками на обличчях почали жбурляти каміння та пляшки, поліція у відповідь застосувала сльозогінний газ.

Демонстранти також підпалили кілька будівель.

Греція, яка отримує траншами допомогу загалом на суму 110 мільярдів євро, зараз очікує на чергову позику, яка збільшить борг на 12 мільярдів євро.

Загальний борг країни - 340 мільярдів євро.

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Проблеми Греції в цифрах

Новини на цю ж тему