Митний союз трьох скасував контроль на кордонах

Білоруська міліція заблокувала дорогу на пропускному пункті з Польщею поблизу міста Ґродно Копирайт изображения Reuters
Image caption Три країни натомість узгодили ввізне мито до союзу. У червні водії страйкували на білоруському кордоні з Польщею проти ввізного мита на пальне та товари

Першого липня Росія, Білорусь і Казахстан скасували митний контроль на міждержавних кордонах.

Три країни, які створили Митний союз майже 4 роки тому, скасували внутрішній митний, транспортний, санітарний, ветеринарний та інші контролі.

Вони також узгодили спільне ввізне і вивізне мито у торгівлі з іншими країнами.

Уряди Росії, Білорусі й Казахстану сподіваються, що усунення митних бар’єрів допоможе економічному зростанню, але оглядачі застерігають, що це може призвести до збільшення потоку контрабандної продукції з Китаю, який має кордон з Казахстаном і Росією.

Також оглядачі зауважують, що Росія побоюється відтоку бізнесу до Казахстану, де, як вважають, більш сприятливий діловий клімат.

Росія змушена була скасувати 16 пропускних пунктів на кордонах з Білоруссю і Казахстаном.

"Три плюс один"

Президент України під час промови у квітні заявив, що Київ, який є членом СОТ і сподівається на асоціацію з ЄС, не готовий вступити до Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану, але хотів б знайти нові форми співпраці - у форматі "3+1".

"Вважаю, що подальший розвиток стосунків з Митним союзом буде спиратися на нову договірну базу щодо угод про вільну торгівлю та можливу пакетну угоду про співпрацю за формулою "три плюс один". Це дасть нам змогу забезпечити реальний курс на зближення європейського та євро-азійського економічних просторів", - сказав Віктор Янукович.

Проте українська влада не запропонувала чіткого роз'яснення як щодо пропонованої співпраці, так і щодо згаданої президентом формули.

А посадовці ЄС застерегли, що Україна має усвідомити неможливість інтегруватися в ЄС і Митний союз одночасно.

Новини на цю ж тему