Повторний викидень - не перешкода народити

Жінки, які мали повторні викидні, можуть бути певні, що їхні шанси народити здорову дитину такі ж, як і в жінок, котрі ніколи не мали їх, кажуть експерти.

Image caption За оцінками, кожна п'ята вагітність закінчується викиднем

На великій зустрічі у Швеції лікарі обговорювали найновіші досягнення репродуктивної медицини.

Дослідження, в яких взяла участь понад тисяча жінок, мають певною мірою заспокоїти 1 відсоток пар, які з невідомих причин втратили три або більше вагітностей поспіль.

Лікарі не можуть пояснити більшість повторюваних викиднів. А якщо очевидної причини немає, то не можна запропонувати й певного лікування.

Однак вчені кажуть, що тепер вони можуть запропонувати подружжям більш точну інформацію, коли ті вирішують, чи робити ще одну спробу народити.

На зустрічі Європейського товариства репродуктивності людини та ембріології у Стокгольмі презентували два дослідження, до яких залучили жінок, що мали кілька викиднів поспіль.

Згідно з першим, проведеним данськими лікарями, близько двох третин з тисячі жінок народили щонайменше одну дитину. Як правило, це відбувалося впродовж п'яти років відтоді, як їм було поставлено діагноз і вони звернулися до клініки відповідного профілю.

За другим дослідженням, в якому взяли участь 213 жінок, понад 70% з них завагітніли після року спроб. 80%, або вісім з десяти жінок, завагітніли після двох років спроб.

До того ж, понад половина з усіх жінок народили здорових дітей.

"Наші результати означають, що жінки, які мали повторні викидні, повинні сподіватися на повторну вагітність не набагато довше, аніж жінки, що не мали викиднів," - сказав доктор Стефан Каандорп.

"Повторні викидні - причини великих стресів для цих жінок, і ми сподіваємося, що наше дослідження дасть їм надію і заохотить не припиняти спроб народити дитину," - додав він.

Втім, перспектива спробувати ще раз подобається не всім.

39-літня британка Керол сумнівається, що хоче пережити п'ятий викидень, маючи вже чотири.

"На разі, мені здається, що я буду щасливішою, якщо не завагітнію знову. Я не певна, що знову хочу стикнутися з тією травмою і стресом. Засмучуюсь і розчаровуюсь щоразу не лише я, але й мій чоловік, і моя сім'я. Мені виповниться 40 за кілька місяців і я вважаю, що мій час минув", - сказала Керол.