Данія посилила митний контроль

Данія почала втілення суперечливого плану з посилення митного контролю попри застереження, що це може порушити гарантовану Європейським Союзом свободу пересування.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Копенгаген наполягає, що перевірки будуть не тотальними, а вибірковими

На кордоні Данії зі Швецією та Німеччиною розмістили 50 додаткових офіцерів, які проводитимуть більше перевірок.

"Вони не зупинятимуть всі транспортні засоби. Це не те, до чого ми прагнемо. Ми говоримо про вибіркові перевірки", - наголошує речник митниці Данії Фінн Серап. Урядовці також зазначають, що не йдеться про перевірку паспортів.

Данський уряд каже, що це сприятиме боротьбі зі злочинністю, зокрема перемитництвом, незаконною торгівлею наркотиками та зброєю. Але критики доводять, що це зроблено на вимогу крайньоправої партії, від підтримки якої залежить уряд і яка виступає проти імміграції.

Під пильним оком Єврокомісії

Рішення Копенгагена критикують сусідні країни, а Європейський Союз пообіцяв пильно стежити за його реалізацією, щоб бути певним – правила ЄС не порушені. Так, Європейська Комісія розпочала відповідну перевірку.

"Комісія суворо слідкуватиме за реалізацією першої фази, аби переконатися що, це не суперечить європейському праву", - сказав представник Єврокомісії Мішель Серкон.

Німеччина, яка має із Данією спільний кордон, каже, що ініціатива Копенгагена, якщо і не порушує Шенгенську угоду, то точно суперечить її духу.

Один з німецьких депутатів, Йорг-Уве Хан в інтерв’ю газеті "Bild" сказав, що ці заходи не повинні торкнутися тих, хто подорожує.

"Якщо Данія поновить митний контроль на свята, то я можу лише порадити обирати замість неї для відпочинку Австрію чи Польщу", - сказав він.

Відновлення прикордонного контролю відбуватиметься в Данії у три етапи: перший розпочався 5 липня.

Із 1 січня 2012 року ще 48 офіцерів розмістять на кордонах, а також розпочнеться встановлення необхідного технічного обладнання.

Фінальна фаза призначена на початок 2014 року, тоді будуть завершені всі технічні роботи. До того часу додаткові офіцери будуть мобільно пересуватися вздовж кордону.