Японський міністр звільнився через балачки

Копирайт изображения REUTERS Yuriko Nakao
Image caption Урядовець ледь стримував сльози, коли оголошував про свою відставку

Японський міністр Рю Матцумото оголосив про свою відставку після тижня роботи на своїй посаді.

Його сильно критикували за некоректні зауваження на адресу губернаторів тих територій, які сильно постраждали внаслідок березневого цунамі та землетрусу.

Він сказав, що уряд допоміг би їм фінансово, якби у них були прийнятні пропозиції з реконструкції.

Його відставка збільшила тиск на і без того непопулярний уряд Наото Кана.

Минулого місяця японський парламент обговорював вотум недовіри нинішньому уряду. Ініціаторами виступили депутати, які незадоволені темпами відновлювальних робіт на АЕС "Фукусіма-1", розповідає кореспондент Бі-Бі-Сі в Японії Роланд Бурк.

Прем'єр-міністр Кан зараз намагається переконати парламент виділити додатково ще 25 мільярдів доларів на відновлювальні роботи після аварії. А некоректні зауваження міністра Матцумото лише ускладнили ситуацію.

Вранці у вівторок міністр скликав прес-конференцію, і ледь стримуючи сльози оголосив про свою відставку, не пояснюючи причин.

"Я б хотів багато чого розповісти. Але я просто піду" - сказав Рю Матцумото.

60-річний міністр некоректно висловлювався під час свого неюільного візиту префектурами, які найбільше постраждали від цунамі.

Також міністр привселюдно насварив за запізнення одного з регіональних керівників, а потім сказав журналістам, які це знімали, що вони не можуть дати це в ефір, інакше у їхніх телеканалів будуть проблеми.

11 березня землетрус та цунамі знищили будинки, виробництво на північному сході Японії. Понад 20 тисяч людей загинули або пропали безвісти. Березневі події називають найгіршим лихом в Японії з часів Другої світової війни.

Новини на цю ж тему