Туреччина: скандал із 19 договірними матчами

У Туреччині понад 20-ти особам, серед яких клубні високопосадовці та гравці, висунули звинувачення в організації договірних футбольних матчів.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Прем'єр Реджеп Таїп Ердоган та президент клубу Фенербахче Азіз Їлдірім

Вони серед 60 людей, яких затримали під час низки рейдів поліції у кількох містах цього тижня.

Президент нинішнього турецького чемпіона, клубу "Фенербахче" Азіз Їлдірім також був серед затриманих, але зараз він перебуває у лікарні. Його звільнили за станом здоров'я, але обвинувачі кажуть, що він залишається підозрюваним.

Турецька поліція заявила, що звинувачення стосуються 19-ти матчів.

У деяких випадках поліція отримала дозвіл суду утримувати підозрюваних більше передбачених законом чотирьох діб, щоб вона мала змогу провести допити.

Нігерійський футболіст Еммануель Еменіке, який зараз є нападником "Фенербахче", був одним із тих, хто постав перед судом у середу, але згодом його звільнили.

Прем'єр-міністр - фан "Фенербахче"

Турецький прем'єр-міністр Реджеп Таїп Ердоган, сам колишній футболіст та вболівальник клубу "Фенербахче" закликав до швидкого та ефективного завершення слідства.

"Я не лише фан "Фенербахче", я ще й член його конгресу. Я сподіваюсь, що слідство скоро завершать таким чином, щоб на міжнародній арені наш імідж не був заплямований", - наголосив Реджеп Таїп Ердоган.

Сам клуб "Фенербахче" в офіційній заяві наголосив, що нічого незаконного не чинив.

Звинувачення також стосуються інших провідних турецьких клубів та їхніх колишніх президентів - "Діябаркірспор" та "Гіресунспор".

Серед заарештованих було кілька футболістів, у тому числі щонайменше двоє гравців національної збірної Туреччини.

Новини на цю ж тему