Японія проведе на АЕС "стресові тести"

Токіо планує влаштувати випробування на безпечність усіх ядерних реакторів після того, як навесні землетрус і цунамі призвели до руйнувань і витоку радіації на АЕС "Фукусіма-1".

Копирайт изображения reuters
Image caption Японська АЕС Фукусіма-1 відбудовується

Реактори будуть піддані таким же навантаженням, як і під час стихійного лиха.

Тестування має визначити, наскільки АЕС можуть протистояти великим природним катаклізмам, таким, зокрема, як цунамі.

"Безпека АЕС нині гарантована, але треба, щоб у людей з'явилося усвідомлення такої безпеки",- сказав міністр торгівлі Японії Банрі Кайєда.

Він також пообіцяв, за повідомленнями японської преси, що проведення "стрес-тестів" не вплине на енергопостачання японських міст і сіл. Хоча і не сказав, коли вони будуть проведені.

В Японії працює третина АЕС

Нині лише 19 з 54 японських реакторів перебуває у робочому стані, що вже нині, за інформацією ЗМІ, призводить до дефіциту електроенергії.

Свого часу багато реакторів були відключені за вимогою місцевих властей для перевірки їх безпеки, хоча зараз вони знову стають до ладу.

11 березня землетрус і цунамі призвели до величезних руйнувань на північному сході країни. Загинуло або зникло безвісти майже 20 тисяч японців.

Цунамі вивело з ладу систему охолодження реакторів на "Фукусімі", що призвело до вибухів на реакторах і розплавленню їх активних зон.

У квітні Японія ухвалила рішення про розширення зони евакуації навколо "Фукусіми". Це було пов’язано з прогнозами про те, що рівень радіації може і далі зростати.

Радіоактивне зараження в Японії стало наймасштабнішим після трагедії на Чорнобильській АЕС в Україні 1986 року і найбільшою кризою для азійської країни після Другої Світової війни.

Країни ЄС вже узгодили проведення подібних японським стресових тестів на всіх 143 реакторах на своїй території і рекомендували їх провести в усьому світі.