Всі полярні ведмеді - родом з Ірландії

Усі полярні ведмені походять від єдиної матері - бурої ведмедиці, яка жила 20-50 тисяч років тому на території нинішньої Ірландії.

Image caption Вчені кажуть, що його прамати була бурою і родом з Ірландії

Як передає агенція "France Presse", такі результати дослідження ДНК великих білих хижаків, популяція яких наразі зменшується.

Ведмедів досліджували у всіх ареалах поширення - в Росії, Канаді, Гренландії, Норвегії та Алясці. Вчені стверджують, що походження усіх їх можна простежити від єдиного ірландського пращура.

Аналіз генетичного матеріалу, який передається тільки материнською лінією, також засвідчив, що бурі та білі ведмеді контактували періодично протягом останніх 100 тисяч років. Деякі вчені вважають, що такі міжвидові зв'язки добре відобразилися на нещодавній еволюції тварин, які зараз заледве можуть впоратися із змінами погодніх умов.

"Гібридизація, безумовно, може призвести до втрати унікальних генетичних послідовностей, які, однак, можуть підштовхнути цей вид до вимирання. Тому гібриди можуть грати неабияку роль для збереження видів", - вважає керівник дослідження, професор Пенсильваннського університету Бес Шапіро.

Кілька так-званих ведмедів "пізлі" - щось середнє між грізлі та полярним ведмедем - останніми роками зустрічали в дикій природі, оскільки арктичні види витіснені за межі свого звичного перебування через зростання температур та танення льоду.

Глобальне потепління вразило Арктику вдвічі, або втричі сильніше, ніж решту територій Землі, змінюючи середовище, в якому живуть десятки наземних і водоплавних ссавців.

Згідно із інформацією Міжнародного союзу охорони природи, в диких умовах зараз залишилося від 20 до 25 тисяч білих ведмедів.