Пенсійна реформа викликала нове протистояння

Розгляд у четвер пенсійної реформи супроводжується черговим протистоянням між її прихильниками і супротивниками у Верховній Раді.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Ідеолог пенсійної реформи Сергій Тігіпко мітингував разом із її прихильниками.

Віце-прем'єр Сергій Тігіпко, який захищає пенсійні зміни, зібрав під парламентом дві тисячі своїх прихильників на мітинг. Тут було встановлено сцену, з якої лунали обіцянки гарного життя для пенсіонерів після збільшення їх пенсійного віку.

Напередодні пан Тігіпко заявив, що проведення пенсійної реформи зумовлене не вимогами Міжнародного валютного фонду, а внутрішньою потребою країни.

"Всі шукають якусь політичну вигоду. МВФ тут ні при чому: настав час Україні приймати відповідне рішення",- закликав віце-прем'єр.

Він стверджував, що багато європейських країн свого часу наважилися на пенсійну реформу і підвищення пенсійного віку, і це, за його словами, дало можливість стабільно виплачувати людям пенсії та підвищувати їх розмір.

Голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов переконаний, що під час розгляду пенсійного законопроекту у Верховній Раді у другому читанні принципове рішення щодо пенсійного віку залишиться.

"З відтермінуванням на п'ять років пересувається пенсійний вік до 60 років для жінок",- каже Єфремов.

Опозиція – заяви влади лукаві

Пенсіонери і багато опозиційних політиків критикують суперечливі обіцянки влади.

У день розгляду цього питання у Верховній Раді до її будівлі підійшли також супротивники пенсійної реформи, які не довіряють гаслам влади. Їх, за повідомленням агенцій, було дві тисячі.

Біля адміністрації Януковича у четвер вранці також зібралися люди з державними жовто-блакитними прапорами.

Вони закликали зменшити "захмарні" пенсії багатьох чиновників і встановити справедливі пенсії для всіх.

Опозиція переконана, що пенсійну реформу в тому вигляді, якою вона є, не можна назвати ні пенсійною, ні реформою. Це - балансування доходів і видатків Пенсійного фонду за рахунок найбіднішого населення країни, - кажуть опоненти команди президента Януковича.

Одна з лідерів опозиції Юлія Тимошенко перед засіданням суду, який розглядає її газову справу, заявила, що пенсійна реформа неприпустима для українських пенсіонерів, попередивши, що її соратники мовчати не будуть і "мають намір боротися і на вулицях, і в судах, і в парламенті".

Депутат від опозиційної фракції НУНС Віктор Матчук переконаний, що головна мета законопроекту зводиться до двох основних речей – збільшення пенсійного віку і збільшення трудового стажу для виходу на пенсію.

Оцінюючи заяви урядовців про європейський досвід пенсійного реформування, депутат каже про лукавство Кабміну, стверджуючи, що в Європі ці два пункти, тобто, збільшення пенсійного віку та трудового стажу запроваджували не на перших, а на останніх етапах пенсійної реформи.

"Перед цим європейські країни зробили дуже багато інших дуже ефективних кроків, які дозволяли багато років не підвищувати пенсійний вік".

Пан Матчук твердить, що пенсійна реформа "по-українські"» вже найближчим часом призведе до зростання безробіття, адже, за словами депутата, ті робочі місця, на які могли би прийти молоді та енергійні працівники, будуть зайняті людьми старшого і похилого віку.

МВФ хоче нових кроків від України

Реформування пенсійної системи є однією з умов отримання Україною чергового траншу кредиту МВФ, який мав надійти ще у березні, але згодом його відклали до 15 червня.

Нині уряд намагається отримати його хоча б у серпні, обіцяючи вже до середини липня провести реформу.

В оточенні президента переконані, що в іншому разі це може негативно вплинути на платіжний баланс країни та на прямі інвестиції.

МВФ кілька разів призупиняв співпрацю з Україною внаслідок повільного здійснення реформ.