Екс-редактора закритої британської газети заарештували

Енді Коулсон був директор комунікації Девіда Камерона Копирайт изображения AP
Image caption Енді Коулсон був директор комунікації Девіда Камерона

Колишнього редактора британської газети News of the World Енді Коулсона заарештувала поліція, яка розслідує прослуховування телефонів та звинувачення у корупції.

На прес-конференції у п'ятницю британський прем'єр-міністр Девід Камерон став на захист свого рішення взяти пана Коулсона на роботу після того, як той пішов у відставку з посади редактора таблоїда.

Пан Камерон сказав, що, запропонувавши йому посаду директора комунікацій, він хотів дати панові Коулсону "другий шанс".

Прем'єр також оголосив початок двох розслідувань - повідомлень про прослуховування телефонів та газетної етики. Одне із тих розслідувань очолить суддя.

Друг прем'єра

Пан Коулсон заперечує, що він щось знав про прослуховування телефонів, коли був редактором газети News of the World, яка виходить щонеділі.

"Ми стали друзями, і, гадаю, він дуже ефективно виконував свою роботу. Він став моїм другом, яким залишається і зараз", - сказав Девід Камерон про пана Коулсона.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Девід Камерон хотів дати пану Коулсону "другий шанс"

У четвер компанія News International, якою володіє медіа-магнат Руперт Мердок, закрила таблоїд News of the World після низки нових звинувачень. Останній випуск газети вийде цієї неділі, і всі прибутки від продажів підуть на благодійність.

Видання проіснувало 168 років. Його звинуватили у незаконному прослуховування телефонів жертв злочинів, зірок, політиків та родин загиблих вояків. Поліція встановила близько 4000 можливих цілей.

Прем'єр-міністр також сказав, що свою позицію повинна переглянути виконавчий директор корпорації News International, Ребека Брукс, оскільки вона була редактором газети News of the World на час прослуховування мобільного телефону зниклої дівчини Міллі Доулер, тіло якої знайшли згодом.

Пан Камерон сказав, що є повідомлення, що вона запропонувала піти у відставку. Він сказав, що у цій ситуації він би прийняв її відставку.

У січні 2007 року редактор NoW з питань королівської родини Клайв Гудмен та приватний детектив Гленн Малкер були ув'язнені за звинуваченнями у спробах прослуховувати повідомлення, залишені на відповідачах королівських асистентів.

Пан Коулсон, який на той час був редактором газети, сказав, що бере "повну відповідальність" за скандал на себе, наполігши, що не знав про спроби влаштувати прослуховування його журналістами.

Пан Коулсон у 2007 році став директор комунікацій Девіда Камерона, на той час лідера опозиції в Британії.

Над Мердоком згущуються хмари

Копирайт изображения Reuters
Image caption Чи похитнеться медіа-імперія Руперта Мердока через скандал із газетою?

Тим часом впливова в Австралії Партія зелених закликала уряд почати розслідування діяльності великої медіа-імперії Руперта Мердока в тій країні.

В інтерв'ю агенції Reuters лідер партії Боб Браун сказав, що події, які розгортаються в Лондоні "занадто серйозні". А тому, як він висловився, було б безвідповідально не з'ясувати, чи таке ж саме не відбувалося у австралійських медіа, підконтрольних пану Мердоку.

Схожу стурбованість висловлюють і в США, де Руперт Мердок також має великі медійні інтереси.

Новини на цю ж тему