Мердок їде в Лондон рятувати ситуацію

Руперт Мердок - власник медіа-імперії Копирайт изображения AP
Image caption Власник медіа-імперії Руперт Мердок оголосив, що 10 липня вийде останній номер газети

Опозиційна Лейбористська партія у Британії закликала уряд вдатися до термінових дій, аби не допустити знищення документів, які можуть багато чого прояснити у скандалі з таблоїдом News of the World.

Як передає політичний кореспондент Бі-Бі-Сі Бен Гейгін, "лейбористи пояснюють своє занепокоєння повідомленнями про те, що компанія News International знищила мільйони електронних послань з тим, щоб ускладнити поліцейське розслідування скандалу з незаконним прослуховуванням". Натомість представник видавця News International назвав ці звинувачення "нісенітницею" і заявив, що компанія "активно співпрацює з поліцією".

Будуть нові скандали

Стало також відомо про те, що виконавчий директор корпорації News International Ребека Брукс оголосила працівникам газети, що варто очікувати нових скандалів, пов'язаних зі звинуваченнями журналістів газети у незаконному прослуховуванні, і що після появи цих звинувачень стане зрозуміло, що у керівництва корпорації не було іншого вибору, окрім як закрити таблоїд.

Копирайт изображения REUTERS
Image caption Ребека Брукс передчуває нові скандали

До Лондона цими вихідними має приїхати Руперт Мердок, власник однієї з найвпливовіших медіа-імперій у світі News Corporation, аби особисто контролювати спроби впоратися з кризою, яка охопила його британську компанію News International.

Прощання - в неділю

У неділю 10 липня має вийти останній номер таблоїда, який Мердок унаслідок скандалу вирішив закрити.

В очікуванні підвищеного попиту на останній номер найпопулярнішого у світі недільного англомовного таблоїда друкується додаткові 2 мільйони копій газети, яка існувала 168 років.

У п'ятницю за підозрою у підкупі поліції заарештували колишнього редактора газети Енді Коулсона, який, пішовши раніше з тієї посади, деякий час очолював піар-відділ в канцелярії британського прем'єра Девіда Кемерона. Його звільнили під заставу. Прем'єр Дейвід Камерон оголосив про початок двох розслідувань, пов'язаних зі скандалом навколо News of the World. За словами Камерона, перше розслідування покликане з'ясувати, "чому проведене раніше поліцейське розслідування, так ганебно провалилося, а також, що саме відбувалося в News of the World і що робилося в інших виданнях".

Друге розслідування стосуватиметься етичної сторони діяльності преси.

Новини на цю ж тему