Володимир Сабодан став Героєм України

Володимир Сабодан, глава УПЦ (МП) Копирайт изображения UNIAN
Image caption Володимир Сабодан (праворуч)

Президент Віктор Янукович присвов звання Герой України главі Української православної церкви (Московського патріархату) Володимиру Сабодану.

У президентському указі вказується, що глава церкви нагороджується "за видатні особисті заслуги в утвердженні духовності, гуманізму та милосердя в суспільстві, багатолітнє сумлінне служіння українському народові".

Окрім цієї нагороди Володимир Сабодан має ордени Ярослава Мудрого усіх п'яти ступенів, а також орден Свободи.

Такі ж самі нагороди у різні роки одержував і глава УПЦ Київського патріархату Філарет.

Обох глав церков високими орденами нагороджували президенти Леонід Кучма і Віктор Ющенко. Від Віктора Януковича патріарх Філарет відзнак не одержував.

Автокефальні настрої перед собором

Про нагороду президента стало відомо під час собору УПЦ (МП), який відбувся вперше за останні 18 років.

Напередодні багато експертів говорили про те, що низка ієрархів церкви хочуть більшої автономності від Російської православної церкви шляхом надання УПЦ (МП) статусу закордонної церкви і зі збереженнням автокефалії. І що ці теми обговорюватимуться під час собору.

Копирайт изображения UNIAN

На противагу таким настроям, за кілька днів до його проведення було створено "оргкомітет всеукраїнських зборів православної громадськості України", який закликав провести "альтернативний" собор. Його гаслом стало "За єдність Російської православної церкви, ніяких кроків до автокефалії".

Керуючий справами УПЦ (МП) архієпископ Митрофан назвав альтернативний собор "самочинним збіговиськом" і закликав утриматися від участі у ньому.

Він пояснив, що цей захід скликають ті, хто побоюється внесення поправок до статуту про керівництво УПЦ, які могли бути розцінені як кроки до автокефалії.

Але, як запевнив архієпископ, ці зміни стосуються внутрішньої структури УПЦ(МП) і не є кроками до відокремлення церкви.