Влада Сирії розпочала діалог з опозицією

Уряд Сирії проводить дводенну зустріч між правлячою партією "Баас" та її опонентами.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Антиурядові протести в Сирії розпочалися в середині березня

Сирійська влада каже, що зустріч у Дамаску започаткує обговорення можливих реформ, зокрема запровадження багатопартійних виборів і нового законодавства щодо ЗМІ.

Однак багато з опозиційних лідерів і організаторів протестів відмовилися взяти участь у зустрічі.

За підрахунками правозахисних організацій, понад 1750 людей, в тому числі 350 співробітників сил безпеки, було вбито, коли уряд намагався вгамувати протести.

Влада звинувачує "озброєні кримінальні загони" у заворушеннях, які розпочалися в середині березня на хвилі протестів в інших країнах Близького Сходу і Північної Африки.

Державні сирійські медіа повідомляють про участь представників провладної партії "Баас", членів опозиції, науковців та молодіжних активістів у цьому першому "національному діалозі".

Віце-президент Фарук аль-Шара, відкриваючи зустріч, висловив надію, що результатом буде "оголошення переходу Сирії до плюралістичного, демократичного державного устрою, де усі громадяни рівні і можуть брати участь у виборі майбутнього своєї країни".

Кореспондент Бі-Бі-Сі у Бейруті Овен Беннетт-Джонс каже, що авторитет оголошеного процесу національного діалогу залежатиме від участі у ньому представників опозиції:

"Сирійський режим давав багато обіцянок щодо реформ, але нічого так і не материалізувалось. Очевидно, що люди, які виходять на вулиці, не вірять, що це станеться," - каже Овен Беннетт-Джонс.

Іноземним журналістам заборонили в'їзд у Сирію.

Організатори протестів тим часом назвали демонстрації, які відбулися два дні тому, "п'ятницею без діалогу".

Сотні тисяч людей, за словами активістів, зібралися на атиурядове раллі у місті Хама у п'ятницю, попри намагання урядових сил безпеки придушити демонстрації.

За повідомленнями, того дня було вбито щонайменше 14 людей, шість з них - у передмісті столиці Cирії Дамаску.