Китай закликає США до стриманості і скромності

Вище командування Китаю скритикувало військово-морські навчання в Південно-Китайському морі, проведені США. В них взяли участь окрім американських, також філіпінські і в'єтнамські ВМС.

Копирайт изображения getty
Image caption Чень Бінде зустрівся з Майклом Малленом

Керівник генштабу Народно-визвольної армії Китаю Чень Бінде під час зустрічі зі своїм американським колегою – головою Об'єднаного комітету начальників штабів Збройних сил США, адміралом Майклом Малленом сказав, що США повинні бути "скромнішими і стриманішими".

Зустріч пройшла у Пекіні, куди прибув для переговорів американський адмірал.

Чень Бінде також сказав, що Вашингтон міг би скоротити видатки на оборону в інтересах американських платників податків.

Експерти нагадують, що критика на адресу Вашингтона пролунала на тлі певного налагодження двосторонніх взаємин.

На початку року відбувся державний візит до США голови КНР Ху Цзіньтао, який аналітики назвали найважливішою поїздкою, яку китайські лідери здійснювали за останні 30 років.

Такі оцінки пояснюються різким зростанням в останні роки економічної, військової і дипломатичної потуги Пекіна.

Суперечки залишаються

Водночас, на думку експертів, взаємини двох країн продовжують затьмарювати розбіжності з приводу статусу Тайваню, становища в Тібеті, ситуації з дотриманням в Китаї прав людини.

Пекін невдоволений продажем США зброї Тайваню, а Вашингтон, у свою чергу, стурбований посиленням військової потуги Китаю.

На початку року Пекін провів перші випробування винищувачів-невидимок власного виробництва, технології якого до останнього часу мали лише США.