Скандал NoW: Ребеку Брукс можуть допитати

Голову компанії News International Ребеку Брукс може допитати поліція в ході розcлідування скандалу з прослуховуванням телефонів газетою News of the World, робить висновок Бі-Бі-Сі.

Копирайт изображения AFP
Image caption Руперт Мердок і Ребека Брукс виходять з лондонської квартири Мердока

Очевидно, її допитають як свідка, а не підозрюваного.

На Ребеку Брукс на разі чиниться тиск, аби вона пішла у відставку. Вона була редактором скандального видання у 2002 році. Саме до цього часу належить звинувачення у тому, що репортери газети прослуховували телефон вбитої дівчинки Міллі Довлер.

Родичі школярки мають зустрітися з віце-прем'єром Ніком Клеггом.

Поява цих та інших звинувачень призвела до закриття видання, яке виходило 168 років.

Виконавчий директор медіакомпанії News Corporation Руперт Мердок прилетів до Лондона у суботу, аби особисто контролювати відповідь його організації на телефонний скандал.

Руперт Мердок також зустрівся з пані Брукс. Коли його спитали, яким є його пріоритет, він відповів:

"Оце пріоритет," - вказавши на Брукс.

Пані Брукс відкидає, що їй було відомо про будь-які випадки прослуховування, коли вона була редактором.

Плата за інформацію

Тим часом, як відомо Бі-Бі-Сі, News International у 2007 році знайшла електронні листи, які свідчать про те, що поліції платили за інформацію для історій.

Однак докази вірогідних кримінальних дій не віддали поліції для розслідування аж до 20 липня 2011 року, повідомляє бізнес-кореспондент Бі-Бі-Сі Роберт Пестон.

З тих листів зрозуміло, що Енді Коулсон, який був редактоом видання з 2003 до 2007 рік, дозволяв платити поліції за матеріал для історій.

З листування також видно, що прослуховування зайшло набагато далі, аніж злочинні дії одного репортера, як це раніше описувала газета News of the World.

Два розслідування

Британський уряд оголосив про два незалежні розслідування скандалу. Перше - щодо діяльності News the World та інших видань, а також стосовно провалу першого розслідування щодо прослуховування з 2005 року.

Друге розслідування вивчатиме етику і культуру преси.

Колишній помічник заступника комісара поліції Браян Паддік - серед тих, хто зустрінеться цього тижня з політичними лідерами.

Він каже, що не здивований відкриттям про те, що поліцейським платили.

"Газети дуже старанно захищають своїх інформаторів, поліцейських чи ні... Тож не дивно, що хоч вони і мали докази того, що поліції платили за інформацію, вони ховали ті дані роками. І пред'явили докази лише через скандал".

Останній номер News of the World, що вийшов у суботу, надрукував вибачення за прослуховування мобільних телефонів сотень людей.