Україна тріумфувала на європейській першості

Збірна України перемогла у командному заліку на Європейській першості з плавання серед паралімпійців.

Копирайт изображения IPC Swimming
Image caption В трійці тих, хто здобув найбільше медалей на змаганнях, всі українці

При цьому українці лідирували на змаганнях від самого початку. Детальніше тут.

За вісім днів змагань українці здобули 41 золоту, 37 срібних та 28 бронзових медалей. До трійки збірних-лідерів також увійшли Велика Британія та Іспанія.

Крім того, серед трійки спортсменів з найбільшою кількістю медалей також українці. Це - Євгеній Богодайко, Дмитро Виноградець та Ольга Свідерська.

Про інтенсивність боротьби свідчить те, що на першості, яка проходила в Берліні, були побиті 59 європейських рекордів, більш ніж половина з них – також і світові.

Всього в змаганнях узяли участь 36 національних збірних.

Європейська першість з плавання пройшла під егідою Міжнародного паралімпійського комітету, який очолює світовий паралімпійський рух.

Саме Комітет проводить літні та зимові паралімпійські ігри, а також працює як міжнародна федерація для 9 видів спорту.