На борту затонулого на Волзі судна було 59 дітей

Водолази продовжують оглядати теплохід "Булгарія", який зараз знаходиться на глибині 20 метрів на дні водосховища. Доступ до приміщення, де в момент катастрофи могли знаходитися не менше 50 дітей, поки що не відкритий.

Копирайт изображения AFP
Image caption Люди, яким вдалось вижити під час катастрофи судна

Водолази хочуть відкрити "дитячу кімнату"

Про те, що на прогулянковому теплоході була велика кількість дітей – за останніми даними 59 – з офіційних джерел в перші години після катастрофи було відомо небагато. Зараз, коли для оглядових робіт на дні ріки задіяно близько 40 водолазів, почала надходити уточнена інформація про підтверджену кількість жертв.

Вони, як вважається, могли знаходитись у приміщенні, яке представники МНС Росії назвали " дитячою кімнатою". Потрапити в неї поки що не вдалося.

Всього знайдено 9 людей. На борту знаходилось 199 людей – пасажири і команда теплохода. Це більше, ніж повідомлялось після початку рятувальної операції.

Копирайт изображения RIA Novosti
Image caption Родичі тих, хто був на борту, продовжують чекати новин з місця рятувальної операції

"Врятовано 50 пасажирів, з 33 членів команди врятовано 23 людини, з 18 незареєстрованних пасажирів врятовано шестеро", - повідомляє керівництво МНС РФ в Татарстані.

Представник слідчого комітету Владімір Маркін заявив, що ще при виході в рейс судно "Булгарія" мало крен на правий борт.

Родичі тих, хто був на борту, продовжують чекати новин з місця рятувальної операції.

Вівторок в республіці оголошено днем жалоби. Про це повідомив президент Татарстану Рустам Мінніханов після того, як побував на місці катастрофи.

Нічний огляд затонулого судна мав на меті виявлення тих приміщень корабля, де могли залишитися незаповнені водою об’єми. Однак рятувальники не почули сигналів, які свідчили про те, що на "Булгарії" є люди, які залишились живими.

Копирайт изображения AFP
Image caption Пошуки тих, хто міг вижити, тривали всю ніч

Велика кількість тіл виявлена там, де на судні розташовані бар і ресторан.

З паливних цистерн судна на поверхню водосховища вилилися нафтопродукти, які розтеклись на площу приблизно 500 метрів.

Російська поліція прочісує береги водосховища, а також близько двох десятків островів з огляду на те, що хтось із пасажирів або членів команди міг самостійно доплисти до суходолу.

Катастрофа і спроби знайти тих, хто вижив

Рятувальна операція тривала всю ніч, не зважаючи на те, що шанси знайти тих, хто вижив після катастрофи судна, вважаються мінімальними.

Вранці в понеділок, тобто на наступний день після того, як "Булгарія" опинилась на дні Куйбишевського водосховища, рятувальники зробили обстеження внутрішніх приміщень судна.

В каютах pнайдено велику кількість загиблих, повідомив керівник регіонального центру міністерства з надзвичайних ситуацій РФ Ігорь Паншин. За попередніми даними, загинуло більше 100 людей, серед них 50 дітей.

"Першочергове завдання було перевірити музичний зал, ресторани, бари, де зазвичай буває масове скупчення людей. Вночі простукували корпус і чекали якихось відповідей, але, на жаль, відповідей на надійшло. Зараз освітили трюми, ресторани. Там є люди. Живих серед них немає", - сказав Паншин.

Кількість людей на борту судна в момент катастрофи могла бути від 185 до 188.

Копирайт изображения RIA Novosti
Image caption В Казані на пасажирів чекали родичі і машини швидкої допомоги

МНС Росії повідомляло про те, що врятовано 80 людей.

За іншою інформацією, загалом на борту теплохода "Булгарія" перебувало 182 особи, із них - 125 - туристи, 22 - члени екіпажу теплохода і 35 - обслуговуючий персонал, кухарі та аніматори.

Попередньо, тільки двоє людей змогли доплисти до берега, відстань до якого була декілька кілометрів. В момент катастрофи на Куйбишевському водосховищі, яке досі вважається найбільшим водним резервуваром у Європі штучного походження, була гроза.

Один з пасажирів, котрому вдалося вижити, розповів, що теплохід "Булгарія" несподівано нахилився на правий борт і дуже швидко пішов на дно. "Ніхто нічого не зрозумів", - наводить російська агенція РІА "Новості" слова цього пасажира.

Тих, кого врятували, на судні "Арабелла" відправили до Казані.

Офіційно доля ще понад 100 людей була невідома.

Судну було понад півстоліття

Електродизельний теплохід здійснював прогулянковий рейс. З'явилися версії, що він був перевантажений. Глибина, на якій знаходиться затонуле судно, близько двадцяти метрів.

За фактом катастрофи теплохода порушено кримінальну справу за статтею "порушення правил безпеки експлуатації суден".

Теплохід рухався із міста Болгар до Казані і затонув близько 14 години за московським часом за три кілометри від берега. Теплохід затонув на глибині 20 метрів.

Копирайт изображения AFP
Image caption Теплохід "Булгарія" затонув за кілька кілометрів від берега

Двопалубний прогулянковий теплохід був побудований в 1955 році у Чехословаччині.

Судно, яке приписано до річного порту Пермі, попередньо належало Камському пароплавству, але пізніше було передано в оренду комерційній фірмі.