З "Булгарії" піднімають загиблих дітей

З затонулого на Волзі теплохода "Булгарія" підняли тіла 88 загиблих, зокрема, тіла 18 дітей.

Копирайт изображения Reuters
Image caption До річкового вокзалу в Казані люди приносять квіти та дитячі іграшки

Як розповідають у російському міністерстві з надзвичайних ситуацій, пошук триває не лише у воді, але й на суходолі, а також на берегах островів у Татарстані та у сусідній Ульянівській області.

"Пошук іде з гелікоптерами, пішки, на катерах", - сказав представник прес-служби МНС Марат Рахматуллін.

Проти директора фірми, яка орендувала затонулий теплохід, порушили карну справу. Крім того, слідчий комітет Росії дав вказівку порушити справу за фактом ненадання допомоги пасажирам "Булгарії". Серед фігурантів цієї справи називають капітанів двох суден, які пройшли повз теплохід, що тонув.

У вівторок водолази дісталися так званої "дитячої кімнати". Ідеться про музичний салон, в якому на момент лиха могло бути до 50 дітей.

Раніше повідомляли, що незадовго перед тим, як судно потонуло, майже всіх дітей на борту зібрали в одній залі для проведення розважального заходу. Тіла більшості з них поки що не знайшли.

Вівторок у Росії оголосили днем жалоби. До річного вокзалу в Казані люди приносять квіти та дитячі іграшки, їх складають біля стіни, де вивісили списки загиблих та зниклих без вісти.

"Я думаю, що цю трагедію можна порівняти з Бесланом. Тут теж загинули діти, тут теж чоловіки втратили своїх дітей", - сказав місцевий депутат Фарид Міфтахов.

Кількість жертв - невідома

Найбільше загиблих поки що знаходять на середній палубі теплохода, саме там, крім музичного салону, розташовані бари та ресторан.

Утім, в російському МНС визнали, що не можуть сказати точної кількості людей, які перебували на борту теплохода. В останні години кількість пасажирів не раз змінювали.

"Ми до кінця точно не знаємо - 208, 204, 185. Будемо шукати до останнього", - сказав керівник Приволзького регіонального центру МНС Ігор Паньшин.

За останніми даними, більшість загиблих устигли надіти рятувальні жилети.

До кінця вівторка рятувальники планують підняти тіла всіх загиблих. А 16 липня розпочнеться операція з підйому самого судна.

Російська генеральна прокуратура повідомила про численні порушення правил експлуатації теплохода.

Згідно із інформацією, яку надало відомство, востаннє судно проходило капітальний ремонт 30 років тому, а у плавання по Волзі вийшло з пошкодженим двигуном.

Як твердить генпрокуратура, компанія, яка організувала рейс, не мала ліцензії на перевезення.

Російський міністр із надзвичайних ситуацій Сергей Шойґу сказав, що судно було перевантаженим.

Теплохід здійснював прогулянковий рейс і рухався з міста Болгар до Казані. Він затонув у неділю близько 14 години за московським часом за 3 кілометри від берега.

Двопалубний прогулянковий теплохід був побудований в 1955 році у Чехословаччині.

Новини на цю ж тему