Суперечку між Києвом і Мінськом замовчують

МЗС України Копирайт изображения unian
Image caption МЗС України не коментує висилку дипломатів

В офіційних колах України і Білорусі не коментують повідомлення про загострення дипломатичного протистояння між двома країнами.

ЗМІ поінформували, що ще місяць тому сталася висилка двох співробітників посольства України в Білорусі – аташе з питань оборони і військового аташе.

У свою чергу Україна, як пише "Дзеркало тижня", зробила крок у відповідь, виславши з Києва військового аташе Білорусі.

Представник МЗС Білорусі Марія Ваньшина сказала агенції БелаПАН, що зовнішньополітичне відомство не коментуватиме цю інформацію. У прес-службі Міноборони Білорусі теж твердять, що у них стосовно цього не має ніякої інформації.

Разом з тим керівник відділу України, Молдови і Закавказзя МЗС Білорусі Сергій Лінг стверджує, що військовий аташе Білорусі в Україні продовжує виконувати свої обов'язки в Києві.

МЗС України також утримується від коментарів.

Депутат: замовчують, аби приховати скандал

Водночас член депутатської групи міжпарламентських зв'язків з Білоруссю Верховної Ради України, член фракції БЮТ-Батьківщина Андрій Павловський в інтерв'ю Бі-Бі-Сі підтвердив, що про висилку було відомо, хоча і сказав, що не було зрозуміло, коли і як це сталося, та якою була мотивація.

За словами депутата, обидві сторони досі замовчують цей факт.

Андрій Павловський вважає, що нині українська влада, відходячи від принципів демократії і скочуючись до білоруської системи авторитаризму, намагається приховати від громадськості дипломатичний скандал.

"Коли Віктор Янукович ішов до влади, то обіцяв, що налагодить "братні" взаємини і з Росією, і з Білоруссю. Але не виходить ні перше, ні друге. Тому влада, аби приховати свої неефективні дії, замовчує загострення дипломатичних відносин. Водночас деяким українським громадянам забороняється в'їзд до Білорусі, відбувається висилка журналістів, аналітиків, інших осіб".

На думку депутата, повторюється негативний досвід Білорусі щодо згортання демократії.

Між тим, пан Павловський переконаний, що хоча і Янукович, і Лукашенко є, на його думку, авторитарними керівниками, вони не можуть знайти спільну мову.

Дехто з експертів припускає, що висилка дипломатів могла статися після посилення суперечки навесні, коли білоруський президент звинуватив Віктора Януковича у "вошивості". А український лідер вирішив передати відповідь через прем'єра Миколу Азарова, який 19 травня перебував у Мінську. Хоча про суть відповіді не повідомляється.