Журналіст Бі-Бі-Сі: місяць у таджицькій в'язниці

Урунбой Усмонов Копирайт изображения bbc
Image caption Минув місяць ув'язнення журналіста Бі-Бі-Сі Урунбоя Усмонова

Журналіста Бі-Бі-Сі Урунбоя Усмонова, затриманого місяць тому спецслужбами Таджикистану, звинувачують у зв'язках із забороненою в країні ісламістською організацією "Хізб ут-Тахрір", яка виступає за створення халіфату в Центральній Азії і за її межами.

Генпрокурор тієї країни Шерхон Салімзода підтвердив, що розслідування справи Усмонова завершено, і його результати передані в місцеву прокуратуру району Сугхд.

Салімзода повідомив журналістам, що прокурори ознайомляться з цими матеріалами перед передачею справи до суду.

За словами генпрокурора, він попросив надіслати короткий опис справи Усмонова президенту Таджикистану Емомалі Рахмону. Раніше інформація про те, що президент Рахмон знає про існування цієї справи, не надходила.

Зі свого боку Бі-Бі-Сі висловило сподівання на те, що процес незабаром завершиться, і його результатом стане вихід Усмонова на волю і відновлення його репутації.

Бі-Бі-Сі відкидає звинувачення

За місяць, який Усмонов провів за ґратами в місті Худжанд, слідчі неодноразово допитували його.

Image caption Протести в Лондоні проти арешту журналіста Бі-Бі-Сі Усмонова

Бі-Бі-Сі постійно заявляла, що вважає звинувачення прокуратури абсолютно необґрунтованими.

Британській корпорації відомо про факти і матеріали, які використовуються як докази.

В їх числі література "Хізб ут-Тахрір", яка була вилучена у Усмонова при обшуку. Таджицькі власті також підкреслюють, що журналіст зустрічався з членами цієї організації.

Бі-Бі-Сі неодноразово відзначала, що ці обставини повністю відповідають принципам роботи будь-якого журналіста корпорації.

Вона дала Усмонову завдання підготувати репортаж про діяльність "Хізб ут-Тахрір" в Таджикистані, очікуючи, що він вивчить погляди членів організації і друковані матеріали, які вони видають.

Серед міжнародних організацій, які підтримали позицію Бі-Бі-Сі, – офіс представника ОБСЄ зі свободи преси, "Міжнародна амністія" та Комітет захисту журналістів.

Про свою тривогу у зв'язку зі справою Усмонова заявляв ЄС, а також посли Великобританії і США.