НАТО передало перший регіон силам Афганістану

Служби безпеки Афганістану перебрали у НАТО контроль над центральною провінцією Баміан.

Копирайт изображения Steve Maccarry Magnum photos
Image caption Регіон Баміян був відомий величезною статуєю Будди, яку зруйнувава Талібан. Це один із найбідніших районів Афганістану

Баміан став першою із семи зон, контроль над якими має перейти до афганської армії згідно з планом, оголошеним у березні цього року президентом Хамідом Карзаєм.

Це одна із найспокійніших і найбідніших провінцій країни, яка майже цілком залежить від іноземної гуманітарної допомоги.

Передачу контролю над Баміаном називають символічним та важливим кроком для афганських властей, які мають повністю перебрати на себе забезпечення безпеки в країні після 2014 року, коли іноземні війська повністю припинять участь у військових діях в Афганістані.

У церемонії передачі контролю брали участь високопосадовці із уряду Афганістану та іноземні дипломати, які задля цього прибули в Баміан із Кабула.

Із міркувань безпеки, про час та місце церемонії не повідомлялося, її також не транслювали в прямому ефірі.

За словами кореспондента Бі-Бі-Сі в Баміані Джонатана Біла, ще деякий час міжнародні сили в провінції будуть представлені новозеландським контингентом, який підпорядковуватиметься афганському командуванню.

Новини на цю ж тему