Останнє поновлення: Понеділок, 18 липень, 2011 p., 06:36 GMT 09:36 за Києвом

Байкери не захотіли українських прапорів

Організатори мотошоу в Севастополі відмовилися використовувати українську символіку, попри заклики адміністрації міста.

Байкер з радянським прапором у Севастополі

Хоч з радянським, але не з українським?

Щорічне байк-шоу, яке вважають найбільшим в СНД, відбулося в ніч на суботу неподалік Севастополя у Криму. За повідомленнями українських правоохоронців, участь у дійстві взяли 60 тисяч людей, 10 тисяч прибули на мотоциклах.

У суботу учасники мотопробігу вирушили на Нахімовську площу Севастополя, де поклали вінки до меморіалу захисникам і визволителям міста від нацистів.

Організаторами події є московський мотоклуб "Ночные волки" (Нічні вовки). "Хоча клуб, безумовно, несе в собі бунтарську сутність, тим не менше, завжди спирався на Православне коріння та історію своєї країни", - ідеться в описі на офіційному сайті клубу. Заявлено також, що ідеєю проведення мотошоу є "відродження єдності слов'янських народів, а також економічна і політична міць Росії".

Серед гостей шоу були балерина Анастасія Волочкова, яка нещодавно вийшла з провладної партії "Единая Россия" (Єдина Росія), а також рок-гурт "Аліса", відомий своєю радикальною проросійською позицією.

Також до Севастополя прибули байкери з Росії, України, Білорусі та інших країн Європи.

Єднання слов'ян під прапорами Росії?

Українська громадськість вже висловили обурення з приводу того, що організатори відмовилися використовувати державні прапори України. Хоча, як розповідає севастопольський кореспондент Бі-Бі-Сі Олександр Шталтовний, на цьому наполягав новопризначений голова Севастополя Володимир Яцуба.

Путін на мотоциклі

Путін теж приїздив на байк-шоу минулого року

"Він якраз і поставив однією з умов проведення байк-шоу цього року використання прапорів обох держав. Коли організатори намагалися отримати дозвіл на проведення шоу, вони пішли на поступки і погодилися на використання синьо-жовтих прапорів. Але, коли дійство почалося, відбулася певна підміна. Там не було жодного українського прапора. Я думаю, це роздратувало мера, хоча він і приїхав на шоу на байку та в шкіряній безрукавці і виступив з промовою," - розповів кореспондент Бі-Бі-Сі.

Інформагенції передають, що відвідувачі мотошоу тримали в руках стяги Російської Федерації, Андріївські знамена та флотські прапори, був також один прапор Білорусі.

Кореспондент Бі-Бі-Сі припускає, що через ситуацію із прапорами, наступного разу шоу може відбуватися вже не в Севастополі, де його проводять останні три роки.

В 2010 році мотошоу у Севастополі відвідав російський прем'єр Владімір Путін.

У вас немає необхідної версії Флешплеєра

Вибрати інший медіа-плеєр

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS