Владімір Путін: Україна має брати зобов'язання

Глави урядів країн Митного союзу
Image caption Владімір Путін знову попереджає, що Росія захищатиме свій ринок від українських товарів

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін заявив, що Росія навряд чи погодиться на умови, що їх може висунути Україна, співпрацюючи із Митним союзом Росії, Білорусі та Казастану і не вступаючи до цього об'єднання.

Українська влада неодноразово заявляла, що Україна не має наміру вступати до Митного союзу. У той же час, президент Віктор Янукович вважає прийнятною співпрацю у форматі 3+1.

Київ готовий до підписання секторальних угод про вільну торгівлю, створення вільних експортних зон, транзитних коридорів, уніфікацію тарифів і правил транспортних перевезень, а також співпрацю митних і податкових органів та інше.

"Ми навряд чи погодимося із умовами, за яких наші партнери захотіли б скористатися перевагами інтеграційного об'єднання, але не брали б на себе ніяких зобов'язань", - сказав Владімір Путін на зустрічі із працівниками Магнітогорського металургійного комбінату.

Минулого тижня українська делегація на чолі із урядовим уповноваженим з питань співпраці з Росією, державами-учасниками СНД, ЄЕП та іншими регіональними об'єднаннями Валерієм Мунтіяном передала пропозиції Києва щодо співпраці України та Митного союзу у форматі 3+1. Однак офіційної реакції на них не було.

Владімір Путін на зустрічі із металургами сказав, що поки що не відомо, чи увійде Україна в Митний союз і на яких умовах.

"Політичне керівництво України, наскільки я собі уявляю, поки таких планів у практичному вимірі не має. Що це означає? Це означає, що три країни - Росія, Білорусія і Казахстан домовлятимуться про те, як захищати свій внутрішній ринок від продукції з третіх країн", - заявив російський прем'єр, зазначивши, що українські металурги є конкурентами для виробників Митного союзу.

Владімір Путін сказав, що механізми захисту в рамках Митного союзу існують, передусім це антидемпінгові розслідування. Він нагадав, що таке розслідування проводиться відносно китайської сталі з полімерним покриттям і не виключив, що такі ж механізми можуть бути задіяні і відносно будь-якої третьої країни.

Експерти кажуть, що Росія може запровадити обмеження на український метал з метою змусити Київ переглянути ставлення до Митного союзу.

Продаж металу становить третину усього експорту України - понад 33 відсотки.