Нова гучна відставка через скандал із News of the World

Заступник голови Скотленд-Ярду Джон Єйтс пішов з посади слідом за своїм колишнім шефом сером Полом Стівенсоном.

Копирайт изображения PA
Image caption Джон Єйтс у 2009 році вирішив, що підстав для відновлення справи про телефонні прослуховування журналістами немає.

Пан Єйтс у 2009 році вирішив не відновлювати розслідування у справі про можливі телефонні прослуховування, здійснені журналістами вже закритої газети газети News of the World.

Тоді, на його думку, не було підстав для поновлення слідства. Натомість, нове розслідування, розпочате у січні, виявило, що поліція має 11 тисячок сторінок доказів, які не були свого часу ретельно вивчені детективами.

Нещодавня відставка голови Скотленд-ярду сера Пола Стівенсона посилила тиск і на британського прем'єр-міністра Девіда Камерона.

Пан Стівенсон заявив, що він мусив піти, тому що колись також взяв на роботу одного із редакторів видання News of the World.

Крім того, у своїй заяві пан Стівенсон сказав, що він не може далі перебувати на посаді через стосунки прем'єра Камерона із колишнім редактором Енді Коулсоном, який раніше очолював піар-відділ пана Камерона.

Кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що голова поліції мусив залишити свою посаду через сильний політичний тиск на нього, особливо з боку мера Лондона Бориса Джонсона, який належить до Консервативної партії, яку очолює Камерон.

Чия відставка буде наступною?

Копирайт изображения PA
Image caption Зв'язки британського прем'єра із компанією Мердока створюють йому дедалі більше проблем

У Великій Британії скандал, пов'язаний із телефонним прослуховуванням газетою News of the World, набирає політичних обертів.

Прем'єр-міністр Девід Камерон знову муситиме відповідати на запитання про те, чому він свого часу взяв на роботу колишнього редактора скандальної газети Енді Коулсона. Пан Коулсон був арештований, а згодом відпущений під заставу.

Крім того, Девіду Камерону приписують близькі стосунки із Ребекою Брукс - соратницею Руперта Мердока, яка також зараз перебуває під слідством.

Припускають, що через ситуацію, що склалася, британський прем'єр скоротить свій візит до Африки, де він зараз перебуває.

У вівторок на питання депутатів британського парламенту відповідатиме керівництво компанії News International - Руперт Мердок, його син Джеймс та Ребека Брукс, яку заарештували та випустили під заставу.

Водночас, лейбористи вимагають додатковий день засідань у цій справі, аби обговорити почуте від керівників News International.

Девід Камерон сказав, що буде "правильно" зробити заяву у середу і відповісти на запитання, що будуть порушені на слуханнях.

У зв'язку з цим прем'єр-міністр закликав членів Палати громад відкласти відпустку.