Фігуранти скандалу з NoW кажуть, що не знали про злами телефонів

Останньою на запитання членів парламентського комітету, який розслідує звинувачення на адресу журналістів закритої газети News of the World, почала відповідати Ребека Брукс.

Копирайт изображения PA
Image caption Ребека Брукс каже, що шокована прослуховуванням телефону викраденої дівчинки

Вона є колишнім редактором тієї газети, а також екс-керівник News International, якій належав таблоїд.

Пані Брукс перебуває під слідством, тому перед початком слухань вона попередила, що не зможе відповісти на всі запитання депутатів, хоча і пообіцяла бути максимально відкритою.

Ребека Брукс заявила, що дізналася про прослуховування телефону викраденої дівчинки Міллі Даулер 2 тижні тому і одразу вдалась до рішучих дій. Йдеться про події 2003 року, коли журналісти News of the World прослуховували голосові повідомлення, залишені на мобільному телефоні дівчинки. Такі дії дали поліції та родичам дитини помилкову надію, що вона жива.

Пані Брукс сказала, що вже надала письмові вибачення родинам Міллі Даулер. За її словами, компанія News International, дізнавшись про порушення, одразу ж почала врегульовувати ситуацію.

Мердоки теж не беруть на себе провину

Копирайт изображения Reuters
Image caption Руперт Мердок сказав, що не бере на себе відповідальність за те, що депутати назвали "повним фіаско"

Руперта та Джеймса Мердоків запросили до парламенту після того, як з’явилася інформація, що газета News of the World платила поліції за інформацію та незаконно зламувала телефонні повідомлення тисяч людей, серед яких – родини загиблих солдатів, жертви злочинів та члени королівської родини.

Руперт Мердок розпочав зустріч з депутатами, сказавши, що вівторок став найгіршим днем у його житті. Обидва Мердоки вибачилися перед людьми, чиї телефони були зламані, як підозрюють, співробітниками News of the World.

Депутатів чи не найбільше цікавило, хто саме з працівників чи власників News International, якій належить закрита газета, знав про способи, з допомогою яких журналісти здобували інформацію.

Руперт Мердок сказав депутатам, що не бачив ознак того, що журналісти зламували телефони жертв терактів, а на запитання, чи бере він на себе відповідальність за те, що депутати назвали "повним фіаско", він сказав "ні".

Атака на Мердока

Копирайт изображения Reuters
Image caption Невідомий спробував атакувати Руперта Мердока просто під час засідання

Засідання драматично перервав один із протестувальників. Чоловік з тарілкою піни для гоління увірвався до зали, де Мердоки відповідали на запитання британських депутатів, і спробував атакувати батька.

Очевидці кажуть, що Руперт Мердок не постраждав, і лікаря не викликали. Втім, через атаку засідання перервали на чверть години, а журналістів та членів парламенту попросили покинути залу.

Засідання комітету транслювали на телебаченні у прямому ефірі.

Хмари над прем'єром

Перед Мердоками на питання депутатів відповідав сер Пол Стівенсон, який у неділю пішов з посади голови Скотленд-Ярду. Напередодні посаду покинув його заступник.

У 2009 році поліція не поновила розслідування у справі про злами телефонів. Пан Стівенсон сказав, що, коли він очолив Скотленд-Ярд, то не мав підстав сумніватися у тому, що попередньо проведене розслідування тієї справи було ретельним, а також мав інші пріоритети на своїй посаді у той час, зокрема, – боротьбу з тероризмом.

Пол Стівенсон також сказав, що, враховуючи всі нині відомі обставини, він шкодує, що його відомство свого часу взяло на роботу колишнього редактора видання News of the World, який нині заарештований.

Після того, як вибухнув скандал із газетою News of the World, ціни на акції компанії Мердока впали. Припускають, що нинішні події можуть завдати непоправної шкоди його медіа-імперії. У кількох країнах світу лунають заклики перевірити діяльність ЗМІ, які належать Руперту Мердоку.

Скандал вже вдарив і по прем’єр-міністру Великої Британії Девіду Камерону. До січня екс-редактор News of the World Енді Коулсон працював на главу британського уряду.

Новини на цю ж тему