Ізраїль зупинив судно з допомогою для Гази

Ізраїльські військові піднялися на борт судна, яке намагалося прорвати блокаду Сектора Гази.

Копирайт изображения AFP
Image caption Судно "Дігніте-аль-Карама" відбуксовують до ізраїльського порту

Корабель "Дігніте-аль-Карама", який йшов під французьким прапором, раніше оточили військові кораблі і наказали змінити курс.

Речниця армії сказала агенції France-Presse, що корабель відбуксовують до ізраїльського порту.

За її словами, операція пройшла мирно.

"Дігніте-аль-Карама" є частиною "Флотилії Свободи ІІ", яка робить спроби доправити гуманітарну допомогу до Гази з кінця червня. Організатори акції кажуть, що попри відкриття кордону з Єгиптом, та територія й досі лишаєтьсяі під "незаконною блокадою" ізраїльтян.

Раніше ізраїльські військові заявляли, що допомога може бути доправлена без порушення блокади.

Організатор протесту Жюльєн Рівуар сказав France-Presse, що судно оточили щонайменше три військові кораблі й зупинили приблизно за 40 морських миль від узбережжя Гази.

"Ми не можемо з ними зв'язатися ані телефоном, ані через інтернет," - сказав він.

У понеділок французький активіст на борту "Дігніте-аль-Карама" сказав, що човен намагався просто передати "символічне послання миру, надії та любові", й Ізраїль не мав причин його перехоплювати.

2010 року дев'ять турецьких активістів були вбиті під час штурму ізраїльськими військовими головного корабля першої "Флотилії Свободи", що спричинило міжнародний резонанс.

Як наслідок, Ізраїль послабив блокаду Гази, яка, за його словами, необхідна, аби зупинити контрабанду зброї та посилити тиск на рух Хамас.