Дипломати США зустрічалися з посланцями Каддафі

Офіційні особи США зустрічалися з представниками полковника Каддафі. Це підтвердив американський Держдепартамент.

Копирайт изображения AFP
Image caption Повстанці кажуть, що вони захопили місто Брега

Зустріч відбулася в Тунісі.

Однак у Вашингтоні кажуть, що це не можна назвати переговорами. На зустрічі з посланцями лівійського режиму американська сторона прямо заявила, що Муамар Каддафі має піти у відставку.

У заяві американського дипломатичного відомства йдеться про те, що помічник Держсекретаря США з питань Близького Сходу Джері Фельтман і посол США в Лівії Джин Кретц взяли участь у зустрічі і передали Каддафі "чітке і жорстке послання".

"Просто і однозначно – Каддафі має відмовитися від влади, аби почався новий політичний процес, який би відображав волю лівійського народу",- йдеться у заяві Держдепу США.

Хто брав участь у зустрічі з боку Тріполі не уточнюється.

Прес-секретар лівійського уряду Муса Ібрагім позитивно оцінив обмін думками і назвав цю зустріч важливим кроком для "налагодження лівійсько-американських взаємин".

"Ми будемо підтримувати будь-який діалог, будь-яку мирну ініціативу, якщо тільки майбутнє Лівії не буде вирішуватися за неї ззовні,"- додав речник лівійського уряду.

Авіація США відіграє провідну роль в кампанії НАТО проти сил Муамара Каддафі, яка почалася в березні після ухвалення ООН резолюції, що передбачає військове втручання в лівійські події для захисту цивільного населення.

Тим часом лівійські повстанці оголосили, що вони взяли під контроль місто Брега на сході країни після важких боїв в житлових кварталах.

За словами представників повстанців, сили, які віддані полковнику Каддафі, відступають на захід в напрямку міста Рас-Лануфа.

Разом з тим, лівійський уряд відкидає ці твердження і каже, що він утримує Брегу, і що там убито понад 500 повстанців.