Непал переміряє Еверест

Суперечка щодо висоти Джомолунгми триває вже давно
Image caption Суперечка щодо висоти Джомолунгми триває вже давно

Непал замовив нове вимірювання найвищої у світі гори Еверест, щоби покласти край суперечці щодо її висоти.

Офіційно у тій країні вважають, що висота Евересту (або Джомолунгми) сягає 8 848 метрів, але з цим не погоджується Китай.

В Пекіні доводять, що висоту гори треба вимірювати за найвищою скелею. А в Катманду вважають, що висоту Евересту треба вимірювати за рівнем снігів – це на 4 метри вище, ніж за рівнем скелі.

Частина кордону між двома державами проходить по найвищій у світі горі.

Минулого року Пекін та Катманду домовилися вважати висотою Евересту 8 848 метрів. Але, як нарікають в уряді Непалу, китайські посадовці для обрахунку прикордонної лінії часто послуговуються висотою, виміряною за скелею, тобто меншою.

Речник непальського уряду каже, що вимірювання триватиме 2 роки. Спеціальні вимірювальні станції розташують у трьох різних місцях.

Кореспонденти кажуть, що хоча Еверест підкорювали тисячі разів за останні 70 років, суперечки щодо висоти тієї гори не припиняються із 1856 року, коли ту висоту вперше виміряли.

Втім, геологи кажуть, що оцінки обох країн можуть виявитися помилковими, оскільки гора внаслідок руху тектонічних плит стає вищою.

У травні 1999 року американська команда науковців, використовуючи технологію GPS, визначила, що висота Евересту становить 8 850 метрів. І хоча цей показник використовує Національне географічне товариство США, Непал його офіційно так і не визнав.

Новини на цю ж тему