Аль-Кайда готує джихадистський мультик

Прихильники "Аль-Кайди" кажуть, що створюють анімаційний фільм для дітей, який повинен надихнути їх на збройну боротьбу разом з угрупуванням.

Копирайт изображения AP
Image caption Кадри з анімації показують, як замасковані персонажі ведуть перестрілки і вбивають полонених

На арабськомовному джихадистському веб-сайті al-Shamouk було опубліковано кілька кадрів, повідомляє "Куілліам", антитерористичний фонд, базований у Лондоні.

Сайт розповідає, що фільм показуватиме "героїчні акти", в тому числі "збройні бої".

Втім, урядовий радник США з антитерористичних питань висловив сумнів, що такий мультфільм справді створюють.

Автор того запису на сайті al-Shamouk твердить: "Анімаційний фільм "Аль-Каїда" на Аравійському півострові" - це дуже захоплива історія, яка розповідає факти про тих, хто принижує іслам і Пророка. Вона має надихнути молодь і дітей наслідувати видатних постатей ісламського джихаду... і зображує напади, збройні бої і вбивства".

Копирайт изображения AP
Image caption Аналітики сумніваються, що такий мультик справді з'явиться

Цей мультфільм є "альтернативою тій отруті, яку показують інші телеканали нашим дітям і молоді," - додає автор, який також опублікував кілька кадрів з фільму, що зараз, як він каже, на завершальному етапі створення.

"Незалежно від того, чи з'явиться такий фільм насправді, це є свідченням того, що "Аль-Кайда" суттєво модернізує своє ставлення до медіа і підбору кадрів", - каже Норман Бенотман, колишній джихадист, який тепер є аналітиком фонду "Куілліам".

"Вони випробовують нові методи, аби зробити тероризм цікавим для молоді і навіть для дітей," - твердить він.

Водночас, він зазначає, що такий план може мати й протилежні наслідки:

"Багато батьків-мусульман сприймуть це як пряму спробу "Аль-Кайди" внести розкол у сім'ї і підірвати авторитет батьків".