Медвєдєв прирівняв пиво до алкоголю

Президент Дмітрій Медвєдєв підписав закон, схвалений раніше російським парламентом, згідно з яким пиво офіційно класифікується як алкогольний напій.

Image caption Від 2013 продаж пива в Росії буде регулюватися тими самими правилами, що і продаж спиртного

Це рішення дозволить контролювати його продаж так само, як і продаж інших спиртних напоїв.

Експерти кажуть, що закон, який прирівнює пиво до міцного алкоголю, передбачає, що воно буде продаватися з тимчасовими і територіальними обмеженнями, і допоможе боротися з алкоголізмом росіян.

Головний державний санітарний лікар Росії Геннадій Оніщенко вважає, що нинішні кроки державного регулювання й обороту алкоголю, в тому числі і пива, є позитивними.

"Ми давно цього добивалися. Указ потрібний, і ці всі обмеження сприятимуть боротьбі з алкоголізмом", - каже пан Оніщенко.

Розповсюдження алкоголю в Росії вже нині вдвічі перевищує критичний рівень, який встановлений Всесвітньою організацією охорони здоров'я.

Попри те, що горілка впродовж тривалого періоду вважалася традиційним напоєм для росіян, пиво останнім часом почало отримувати більшу популярність і стало активніше конкурувати з міцними напоями.

За останнє десятиліття продаж пива в Росії збільшився на 40%, в той час, як продаж горілки упав майже на 30%.

Кореспонденти кажуть, що нині стало звичним бачити людей, які п'ють пиво, на вулицях і в парках чи в метро.

Це не заборонено і в багатьох магазинах воно вільно продається.

"Новий закон наводить певний порядок у продажу пива",- каже Вадім Дробіж, директор Федеральних і регіональних студій дослідження ринку алкоголю.

Нові заходи, які будуть запроваджені в 2013 році, на думку експертів. зупинять продаж алкоголю в неліцензійних кіосках, а також обмежать продаж певними годинами і рекламу.

Головний нарколог Росії Євгеній Брюн вважає, що нині підписано закон, за який Росія боролася більше 10 років.

Хоча аналітики нагадують "сумну" сторінку боротьби Росії з алкоголем за часів Михайла Горбачова.

Новини на цю ж тему