ООН: зміна клімату ''загрожує миру''

В Організації об'єднаних націй поперджають, що зміна клімату становить серйозну загрозу для миру та безпеки в майбутньому.

Копирайт изображения AFP
Image caption В ООН кажуть, що наслідки можуть бути й значно гіршими, ніж голод в Сомалі

Акім Штайнер із програми ООН зі зміну клімату стверджує, що це також може суттєво збільшити масштаби стихійних лих у найближчі десятиліття.

За його словами, нещодавні кризи - такі, як в Сомалі - показують, що "наші можливості вирішувати такі проблеми є обмеженими, особливо, якщо вони відбуваються одночасто і починають, на приклад, впливати на світові продовольчі ринки, питання продовольчого забезпечення в регіонах, а також витісняють людей, змушують біженців перетинати кордони".

Якщо сценарії зміни клімату в майбутньому справдяться, каже Акім Штайнер, цих викликів перед міжнародним співтовариством побільшає.

А Росія - проти

Тим часом, Росія відкинула підтримане західними країнами твердження Ради безпеки про зв'язок між зміною клімату і безпекою, але згодом погодилася на більш м'яке формулювання.

Російський посланець в ООН Алєксандр Панкін скептично оцінив появу цього питання на порядку денному засідання Ради безпеки.

Він заявив, що цей крок є непотрібним, і його не вітають в багатьох країнах.

"Ми вважаємо, що регулярна участь Ради Безпеки в обговоренні питання зміни клімату не додасть йому ваги і просто призведе до подальшої його політизації та збільшить протиріччя між країнами", - заявив Панкін.

Врешті-решт члени Ради погодилися на текст, у якому ідеться про "можливі наслідки для безпеки" від кліматичних змін.

Це не вперше, коли Рада безпеки ООН не змогла дійти згоди у питанні загрози зміни клімату для миру в світі. У 2007 році цю тему порушувала Велика Британія.

Але цього разу питання зрушило з місця по тому, як у двох районах Сомалі проголосили голод після найсильнішої за 60 років посухи.

Від кризи у Східній Африці вже постраждали понад 10 мільйонів людей.