Високі жінки частіше хворіють на рак

Вчені британського Оксфорда дослідили більше мільйона жінок і зробили припущення про зв’язок між зростом та найпоширенішими видами раку.

Копирайт изображения EyeWire
Image caption У жінок, чий зріст на 10 сантиметрів перевищує середній, ризик захворіти раком зростає на 16%

Виявилося, що у жінок, чий зріст на 10 сантиметрів перевищує середній, ризик захворіти раком зростає на 16 відсотків.

При цьому чим вища жінка, тим вищий ризик: він зростає на ті ж 16 відсотків з кожними десятьма сантиметрами зросту понад середній.

"Очевидно, що зріст сам по собі не впливає на рак, але це може бути маркером чогось іншого", - каже Джейн Грін, провідний дослідник з Університету Оксфорда.

Вчені припускають, що це може бути пов’язано із гормонами росту та їхнім впливом на пухлини. Надмірний рівень гормонів росту може спричиняти дві речі. По-перше, у вищих людей більша кількість клітин, а отже вища ймовірність їхньої мутації. А по-друге, підвищений рівень гормонів росту збільшує ймовірність поділу клітин, що також може підвищити ризик виникнення ракових пухлин.

Можливий зв’язок зі зростом мають 10 видів раку, серед них рак шкіри, грудей, нирок та лейкемія.

У нинішньому дослідженні йдеться лише про жінок, але британські науковці припускають, що його результати можуть стосуватися і чоловіків.

Вчені також вважають, що зростання кількості випадків раку в Європі також може бути пов’язане зі зростом.

У Європі, як вважають, середній зріст людей збільшувався приблизно на сантиметр за кожне десятиліття минулого сторіччя. Тож науковці припускають: саме це призвело до почастішання випадків раку в Європі на 10-15 відсотків.

При цьому британська організація, яка опікується проблемою раку, наголошує, що високим людям не слід панікувати, адже набагато більший уплив на ризик занедужати, на їхню думку, має спосіб життя людини.