Журналістів у Грузії засудили умовно

Грузинських фотожурналістів визнали винним у шпигунстві на користь Росії. Усі троє отримали умовні терміни: Зураб Курцикідзе – 3 роки, Іраклій Геденідзе та Георгій Абдаладзе – по 4. Дружина Іраклія Геденідзе Натія отримала півтора року умовно.

Копирайт изображения Reuters

Серед засуджених – особистий фотограф грузинського президента.

Усі вони були звільнені під вартою в залі суду.

Суд ухвалив таке рішення на прохання прокуратури, яка звернулася з поданням призначити журналістам умовне покарання без розгляду справи по суті. Про це домовилися з самими засудженими, - кажуть в прокуратурі.

Правозахисники через цей судовий процес звинувачують президента Грузії Михайла Саакашвілі в утисках ЗМІ. Вони також доводять, що домовленість, на яку пішла прокуратура, свідчить, що обвинувачення не мало достатніх доказів для належного і відкритого судового процесу.

Фотожурналістів та дружину одного з них заарештували на початку липня. Подробиці - тут.

Спершу всі вони заявляли про свою невинуватість, але згодом зізналися у шпигунстві. За повідомленням влади, вони визнали, що отримували інформацію від державних органів та передавали російській розвідці.

Новина про арешти обурила багатьох журналістів у Грузії, які влаштували акції протесту. Натомість, грузинська влада доводить, що цей процес жодним чином не стосувався професійної діяльності журналістів.

У Москві арешти фотожурналістів назвали симптомами "антиросійської істерії".

Це не вперше Грузія заявляє про викриття російських шпигунів на своїй території, такі випадки почастішали після війни 2008 року у Південній Осетії.