Греції дадуть 109 мільярдів євро

Ніколя Саркозі Копирайт изображения Reuters
Image caption Президент Франції Ніколя Саркозі повідомив, що Греція віддаватиме борги впродовж десятків років

Лідери єврозони домовились на саміті у Брюсселі надати пакет фінансової допомоги Греції у розмірі 109 мільярдів євро і змусити приватних кредиторів до більших витрат.

Інститут міжнародного фінансування повідомляє, що у кредиторів буде чотири варіанти, але всі вони дають Греції більше часу на виплату своїх боргів - від 15 до 30 років.

На тлі цих повідомлень фондові ринки Азії зреагували спокійно, а акції європейських банків почали стрімко зростати. Акції німецького "Commerzbank" стрибнули майже до 9%, у Франції акції банків "Societe Generale" і "Credit Agricole" зросли на 6%.

Німецькі та французькі банки є найбільшими кредиторами Греції.

Інститут міжнародного фінансування - світова торгівельна організація, яка представляє великі банки і найбільших у світі кредиторів - твердить, що у запланованій реструктуризації боргу задіяно 90% приватного грецького капіталу.

Ніколя Саркозі твердить, що приватні кредитори вкладуть 135 мільярдів євро у фінансування Греції.

За планом, Греції полегшать виплату боргів на 50 мільярдів євро.

Греція отримала перший пакет допомоги у травні минулого року, але боргова криза у тій країні і далі підриває рівновагу на глобальних фінансових ринках.

Перед початком саміту в Брюсселі світові політики та міжнародні організації тиснули на Європейський Союз вжити рішучих заходів для виходу Греції з кризи, бо це негативно впливає не тільки на єврозону, а і на всю світову економіку.