Дві Кореї за відновлення переговорів

На східноазійському саміті відбулися переговори представників двох Корей Копирайт изображения ap
Image caption На саміті в Індонезії відбулися переговори представників двох Корей

Представники ядерних відомств Південної і Північної Корей зустрілися на індонезійському острові Балі в рамках східно-азійського саміту міністрів закордонних справ і обговорили військові питання.

Представник Південної Кореї назвав переговори конструктивними і плідними.

Південнокорейська агенція "Йонхап" також цитує північнокорейського військового, який стверджує, що обидві сторони погодилися відновити шестисторонні переговори.

Це перші контакти з того часу, як шестисторонні перемовини стосовно ядерної програми Північної Кореї були зірвані два з половиною роки тому.

Які перспективи взаємин двох Корей?

Взаємини між двома країнами загострилися після обміну артилерійськими ударами наприкінці минулого року і у звя'зку із проблемою довкола затоплення південнокорейського військового корабля.

Наприкінці вересня минулого року переговори між військовими КНДР і Південної Кореї завершилися безрезультатно.

Зустріч була проведена у переговорному пункті Пханмунджом в демілітаризованій зоні між двома корейськими країнами. Тоді з пропозицією щодо її проведення виступила КНДР.

Сеул на переговорах наполягав, аби Пхеньян офіційно вибачився за затоплення свого корвета Чхонан і притягнув до відповідальності винних.

Південна Корея опублікувала висновки комісії у складі 73 осіб, включаючи експертів з Австралії, США, Великої Британії і Швеції, згідно з якими корвет Чхонан було потоплено у Жовтому морі в результаті торпедної атаки, здійсненої північнокорейським підводним човном.

В результаті інциденту загинули 46 військових моряків Південної Кореї.

Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію, в якій засудила затоплення корабля, не назвавши при цьому винних.

Пхеньян, зі свого боку, неодноразово заперечував свою причетність до інциденту.

Водночас КНДР звинуватила Сеул у несерйозному ставленні до переговорів.

Новини на цю ж тему