Independent: драма в Печерському суді

"Суд повернув Тимошенко у центр уваги" - так називається стаття у британській газеті Independent, присвячена ситуації в Україні.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Independent пише, що судовий процес повернув Тимошенко у центр уваги всієї країни

Автор матеріалу, Олів’є Пул, порівнює те, що відбувається у залі київського суду із театральним дійством: "Театр, який заволодів країною, нині розгорнувся не на сцені, а у залі суду у столиці, Києві".

Перший акт тієї драми, на його думку, завершився у п’ятницю, коли "50-річний лідер опозиції нарешті почула, у чому її звинувачують", і заявила, що не визнає себе винною, а кримінальну справу назвала "зробленою на замовлення президента". Детальніше - тут.

Автор у своїй статті нагадує про події 2004-го року, а також про "визначне повернення" Віктора Януковича за результатами президентських виборів 2010-го року.

Олів’є Пул пише, що попри заяви самої Тимошенко та її адвокатів, що процес проти неї є частиною наступу на опозицію напередодні парламентських виборів, уряд наполягає, що йдеться про боротьбу з корупцією.

"Але звинувачення, висунуті проти неї, є незвичайними, оскільки пов’язані не зі зловживаннями заради особистої користі, а з газовою угодою з прем’єр-міністром Росії Владіміром Путіним у 2009 році, яка, як повідомляють, призвела до збитків для України у 118 мільйонів фунтів", - йдеться в Independent.

Олів’є Пул зазначає, що Тимошенко звинувачують в укладанні угоди без консультацій з урядом, і цитує саму обвинувачену, яка дивується, чому політичні питання стали причиною для порушення кримінальної справи.

Автор матеріалу також нагадує про попередження з боку Європейської Комісії та Державного департаменту США, які уважно стежать за процесом, та наводить заяви юристів Тимошенко, які наполягають, що її справа є не ізольованим випадком, а частиною "скоординованого наступу на опозиційний рух напередодні парламентських виборів наступного року".

Олів’є Пул нагадує про інших членів попереднього уряду, які також опинилися під арештом, зокрема, і про Юрія Луценка, якого він називає "харизматичним колишнім міністром внутрішніх справ" і зазначає, що у його випадку також ідеться про звинувачення щодо політичних питань.

Independent припускає, що навіть коли метою наступу було "зруйнувати політичних опонентів пана Януковича, ефект виявився прямо протилежним". Олів’є Пул пише, що після Помаранчевої революції українці критикували її лідерів за неспроможність виконати свої обіцянки. Але тепер, пише видання, Юлія Тимошенко "знову може позиціонувати себе як жертву репресій та знову стала національним лідером".

Independent пише, що не отримала згоди від Віктора Януковича чи представників його адміністрації на інтерв’ю до того, як цей матеріал надійшов у друк. Але, нагадує видання, під час нещодавнього інтерв’ю президент України сказав, що "перфоменс, який відбувається навколо суду Тимошенко, завершиться швидко".

Видання доходить висновку, що у випадку, як Юлію Тимошенко не визнають винною, Віктор Янукович отримає собі набагато більш небезпечного політичного опонента, ніж якби драми, яка розгортається у Печерському суді, ніколи не було.

Новини на цю ж тему