Мінфін США: понеділок - останній шанс домовитися

Міністр фінансів США Тім Гайтнер попередив, що понеділок є останнім днем для того, щоби розв’язати боргову кризу у тій країні. Інакше - ухвалені рішення не встигнуть імплементувати, і так званий "технічний дефолт" стане неминучим.

Копирайт изображения AP
Image caption Тімоті Гайтнер каже, що вірить у здатність Білого дому та конгресу домовитися про підвищення максимального рівня державного боргу

Пан Гайтнер сказав про це на тлі повідомлень про неспроможність лідерів Демократичної та Республіканської партій домовитися між собою.

У Вашингтоні упродовж вихідних політики намагалися домовитися про підняття верхньої допустимої межі національного боргу США.

Як передає Пол Адамс з Вашингтона, градус політичного протистояння у США дедалі піднімається.

Кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що зазвичай рутинні переговори про підняття верхньої межі національного боргу тепер перетворилися на ширші дебати щодо державних витрат та податків.

Республіканці вимагають від адміністрації Барака Обами знизити державні витрати, щоби хоча б у перспективі досягти зменшення державного боргу.

Нині верхня межа становить 14,3 трильйони доларів США, що є високим показником на думку експертів. Цього рівня зовнішні запозичення США досягнуть до 2 серпня.

Якщо домовленості не досягнуть, міністерство фінансів 2 серпня оголосить, що не має грошей для сплати державного боргу країни і більше не вповноважене їх позичати. Країна змушена буде оголосити дефолт. І хоча його називають "технічним", наслідки дефолту найбільшої економіки світу можуть бути дуже відчутними для глобальної системи.

Після місяців політичного протистояння та перед близькою перспективою дефолту ринки почали реагувати на ситуацію в США. Так, індекси впали на початку торгів у Азії.

Новини на цю ж тему